Projekt „Mały twórca – kreatywny uczeń - wsparcie uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrówce”

ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ PROJEKTU

We wrześniu w Szkole Podstawowej w Dąbrówce rozpoczęła się realizacja projektu dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Obecnie trwa rekrutacja do projektu i ustalanie terminów pierwszych zajęć.

Celem projektu jest podniesienie u 64 uczniów klas 1-7 Szkoły Podstawowej w Dąbrówce kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (matematyczno-przyrodniczych, ICT, językowych) oraz właściwych postaw/umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej), w tym zapewnienie zindywidualizowanego podejścia do 16 uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych do lipca 2018 roku.

Cel ten zostanie zrealizowany poprzez zapewnienie dodatkowych zajęć:

-rozwijających z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, z języka angielskiego

-rozwijających z informatyki, w tym nauki programowania na klockach LEGO

-warsztatów kreatywności

-specjalistycznych z logopedii i socjoterapii

-zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

-terapii Integracji Sensorycznej

-zajęć z przedsiębiorczości

Efektami projektu będzie nabycie kompetencji kluczowych przez uczniów oraz doposażenie szkoły w liczne pomoce dydaktyczne i sprzęt IT.

Projekt realizowany jest prze firmę iTrainer.pl Zofia Domaradzka-Grochowalska w partnerstwie z Gminą Lelis.

Całkowita wartość projektu to 299 293,75 zł, a wysokość dofinansowania Funduszy Europejskich 239 435,00 zł.

2018  SP DABROWKA   - © PIXEL