Dzień Ziemi 2018

23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi przy ogromnym zaangażowaniu sołtysów i radnych z naszego obwodu szkoły: p. Krzysztofa Muracha, p. Roberta Pianki, p. Zdzisława Kołodziejczyka, p. Zofii Deptuły, p. Zygmunta Puławskiego, p. Tadeusza Dudy. W Dąbrówce, Płoszycach i Gąskach zorganizowana została gra terenowa. Jedna grupa uczniów przebywała w Płoszycach, mieli możliwość obejrzeć świetlicę wiejską i siłownię pod chmurką oraz gospodarstwo agroturystyczne p. Adama Muracha. Druga grupa odbyła pieszą wędrówkę do Gąsk. Tam obejrzała budynek świetlicy wiejskiej, w którym 20 lat temu funkcjonowała szkoła podstawowa. Następnie uczniowie zwiedzili nowoczesne gospodarstwo pp. Sylwestra i Moniki Deptułòw. Najmłodsze dzieci spędziły czas w Dąbrówce, mogły posłuchać zajmujących historii z dawnych czasów opowiadanych przez pana Józefa Tabakę, jednego z najstarszych mieszkańców naszego obwodu. Gościły w remizie OSP, gdzie o historii strażaków opowiadał prezes straży pożarnej p. Zbigniew Żelazny. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji projektu.

2018  SP DABROWKA   - © PIXEL