Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dzieciaki w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa. Nasza szkoła również przyłączyła się do tych obchodów, dzieci miały okazję porozmawiać o prawach dziecka. W ramach solidarności z dziećmi na całym świecie ubrały się tego dnia na niebiesko - kolor UNICEF-u.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL