Tydzień dla zdrowia 2018

W dniach 26 - 30 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrówce miała miejsce VIII edycja akcji pt. „Tydzień dla zdrowia”. W tym roku projekt odbył się pod hasłem „Nałogi szkodzą zdrowiu”. Za jej przygotowanie i przeprowadzenie odpowiadał zespół koordynujący w składzie: p. Monika Sakowska i p. Barbara Prusaczyk.

Przedsięwzięcie to jest jedną z form realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły i pozwala kształtować postawę odpowiedzialności za własne zdrowie. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia, zasad właściwego odżywiania się, poszerzanie wiedzy na temat zdrowej żywności, integrowanie się społeczności szkolnej.

„Tydzień dla zdrowia” podzielony został na poszczególne dni, którym przyświecały różne zadania, spotkania z gośćmi oraz organizowane były konkursy.

W poniedziałek odwiedziła nas trenerka tańca, która uczyła nas ciekawych układów tanecznych. Od poniedziałku uczniowie wykonywali prace na konkurs plastyczny dla klas 0-III zaplanowano konkurs pt. „Nałogi z drogi’ dla klas IV-VIII plakat antynikotynowy pod hasłem „Ucieknij nałogom w pasje”.
We wtorek odbyły się zajęcia z trenerem boksu, które prowadził pan Dawid Pac ze swoim uczniem Wiktorem. Uczniowie spotkali się w grupie rówieśników. Była to dla wszystkich świetna zabawa. Trener boksu uczył nas samodyscypliny oraz koncentracji. Po krótkiej ale jakże pełnej wysiłku i pracy lekcji wiemy, że boks to nie tylko sztuka walki, to także trening samego siebie.
W środę każda klasa wykonała „mapę zdrowia. Uczniowie układali hasła, wierszyki dotyczące higieny ciała, zdrowia oraz propagowali hasło „nałogi szkodzą zdrowiu”.
W czwartek odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów. Dla klas jeden trzy było to szkolenie na temat agresji, emocji oraz tolerancji. Dla klas cztery osiem omówiono profilaktykę uzależnień od substancji psychoaktywnych – alkoholu, papierosów, dopalaczy, narkotyków. 
Tego dnia na przerwach bawiliśmy się w rytm ulubionej muzyki. Dobrej zabawie towarzyszył humor oraz wspaniałe układy choreografii w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

W piątek klasy zero trzy pisały wiersz oraz układały piosenkę o zdrowiu. 
W klasie drugiej wychowawca wraz z mamami zorganizował zdrowe, kolorowe śniadanie oraz soki z owoców. Klasy cztery osiem aktywnie spędziły czas poza szkołą. Podczas warsztatów usprawniały się manualnie oraz uczyły właściwego zachowania w miejscach publicznych i współpracy w grupie. Na koniec wycieczki uczniowie degustowali wraz z opiekunami wspaniałe, zdrowe posiłki w restauracji.

Podsumowanie projektu i wręczenie podziękowań odbyło się 3 grudnia na apelu szkolnym. Uczniowie Klas O – VIII przedstawili rezultaty działań, które dodatkowo realizowali na różnych przedmiotach. 
„Tydzień dla zdrowia” po raz kolejny okazał się niezwykle ważną i ciekawą imprezą, podczas której uczniowie naszej szkoły uczyli się zdrowego stylu życia, zasad prawidłowego odżywiania, unikania nałogów, dbania o higienę, dokonywania świadomych wyborów życiowych sprzyjających zdrowiu, sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego i to wszystko przy świetnej zabawie.

Po podsumowaniu działań na apelu odbyła się degustacja zdrowych, pełnych witamin soków przygotowanych przez mamy naszych uczniów. Mamom bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz pomoc.

PODATEK

 PODATEK

LOSOWO Z GALERII

OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA
OTWARCIE BOISKA

LOKALIZACJA

LOKALIZACJA - KLIKNIJ

 

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL