Pieczenie pierników w oddziale przedszkolnym

W pierwszym tygodniu grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań oraz rodziców praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki w każdej grupie dokładały składniki i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów: choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w szkolnym piecyku. Po szkole zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepięknie i smakowały pysznie.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL