Lekcja chemii

Dnia 17 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja chemii. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-III oraz gościnnie dzieci z oddziału przedszkolnego. W tym dniu odwiedziła nas studentka biotechnologii, która zaprezentowała nam sposób wykonania mydła. „Mydlana przygoda” to ciekawy sposób odkrywania tajemnic oraz eksperymentowania. Doświadczenia, które przyszło nam wykonywać okazały się proste, ale dominowała w nich różnorodność barw i kształtów. Dzięki prostym zabiegom, nauczyliśmy się jak wykonać mydło. Dowiedzieliśmy się także jak niezwykle ciekawą i emocjonującą nauką jest chemia. Może wśród nas są przyszli naukowcy! Któż to wie? Jeszcze jedno takich mydełek o różnych kształtach i kolorach mogą nam wszyscy pozazdrościć !? To wspaniały prezent świąteczny.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL