Wycieczka do Rejonu Energetycznego

Wycieczka uczniów klas IV - VIII do PGE Rejonu Energetycznego w Ostrołęce.
Urządzenia pracujące dzięki prądowi elektrycznemu są nieodłącznym elementem naszego życia. Trudno wyobrazić sobie dzień bez czajnika elektrycznego, odkurzacza, oświetlenia. Bez prądu nie działa radio, telewizja, telefony… My chcieliśmy się dowiedzieć więcej o zjawisku przepływu prądu elektrycznego. I nie zawiedliśmy się. Mnóstwo informacji przekazali nam panowie z PGE Ostrołęka: Sławomir Daniłowicz, Grzegorz Karwowski, Piotr Daniłowicz, Wiesław Stepnowski, Jan Piersa. Wiemy nawet jak się używa słupołazów:)