IV PRZERWA NA CZYTANIE

W ramach trwającego TYGODNIA BIBLIOTEK, 14 maja 2019 r. w naszej szkole odbyła się IV PRZERWA NA CZYTANIE - ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

Dzieci z oddziału przedszkolnego słuchały bajek czytanych przez swojego wychowawcę. Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami podczas przerw międzylekcyjnych czytali przyniesione przez siebie ulubione książki. Natomiast uczniowie klas IV-VIII, którzy tego dnia byli na wycieczce, umilali sobie czytaniem podróż autokarem. Tego dnia każdy, kto znajdował się w szkole, nie rozstawał się z książką.

W ten sposób promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, integrowaliśmy środowisko lokalne, pokazaliśmy uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcaliśmy ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W sumie w całej naszej społeczności szkolnej czytały w tym dniu 104osoby. Mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się w ten sposób do pobicia zeszłorocznego rekordu.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL