Projekt "Pies"

W ostatnich dniach czerwca 2019 r. uczniowie klasy drugiej zasmakowali pracy metodą projektu edukacyjnego. Co prawda małego, ale jak na ich możliwości to całkiem dużego.
Wspólnie z wychowawcą ustali, że chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat czworonożnych przyjaciół. Zarówno pomysłów na poszukiwania źródeł informacji, jaki na sposób wykonania pracy było wiele. Dzięki życzliwości i wsparciu rodziców udało się poza murami szkoły w grupach cztero- i pięcioosobowych stworzyć przepiękne plakaty i albumy. Zgodnie z zasadami projektu, uzyskaną wiedzą i efektami swojej pracy podzieli się ze swoimi młodszymi kolegami z oddziału przedszkolnego, którzy z zaciekawieniem ich słuchali, pytali o interesujące ich psie sprawy i podziwiali ich pracę. Spośród wielu ras największą popularnością cieszył się jamnik i owczarek niemiecki, o których dzieci najchętniej i najwięcej opowiadały.
Dziękujemy wychowawcy oddziału przedszkolnego, że umożliwiła uczniom klasy drugiej zaprezentowanie swojej pracy oraz rodzicom, że zaangażowali się w pracę swoich dzieci. Liczymy na kolejne efekty pracy zespołowej uczniów.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL