Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 połączone z pasowaniem uczniów klasy pierwszej

2 września 2019 r. uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dąbrówce celebrowaną przez księdza Stanisława Grosfelda.

O godzinie 9:00 rozpoczęły się uroczystości w budynku Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. Na początku w obecności pocztu flagowego wszyscy odśpiewali strofy hymnu państwowego. Następnie głos zabrała dyrektorszkoły p. Ewa Czerkas, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klas najmłodszych czyli oddziału „0” i klasy I oraz ich rodziców. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz nowych nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Ważną częścią inauguracji roku szkolnego było pasowanie na ucznia klasy I, które odbyło się w obecności całej społeczności szkolnej oraz wychowawcy p. Justyny S. Tomczak – Lis . Pani dyrektor Ewa Czerkas pasowała wielkim ołówkiem nowych uczniów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Na potwierdzeniem tej doniosłej chwili każdy pierwszoklasista zostawił trwały odcisk swojego palca na liście uczniów kl. I., która trafi do kroniki szkolnej. Dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy i upominki od Rady Rodziców. Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL