Kropka.

„Od niewielkiej kropki wszystko się zaczyna…”

W dniu 17.09.2019 r. braliśmy udział w twórczych działaniach z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki. Na całym   świecie jest on obchodzony 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. My ten dzień spędziliśmy bardzo aktywnie i twórczo. Uczniowie i pracownicy szkoły ubrani w  kropkowe stroje mieli okazję do budzenia wiary we własne możliwości oraz do rozwijania kreatywności poprzez działalność artystyczną.

Zajęcia kreatywności rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu rysunkowego o dziewczynce Vashti – bohaterce książki P. H. Reynoldsa, która dzięki kropce uwierzyła w swoje możliwości. Krótka rozmowa na temat obejrzanego filmu miała na celu uświadomienie dzieciom sens istnienia i świętowania Dnia Kropki. Pierwszaki nawet specjalnie na ten dzień  przygotowały kropkowe stroje, zaprojektowały i wykonały z niewielką pomocą wychowawczyni kropeczkowe dodatki – śmieszne okulary i fikuśne muszki – kokardki.

Były rozmowy na temat swoich talentów. Każdy z nas jest bowiem inny i każdy z nas ma jakiś talent. Ważne jest jednak to by umieć go w sobie odnaleźć i rozwijać! Kropki i kropeczki towarzyszyły nam w tym dniu wszędzie. Królowały we wszystkich pracach plastycznych, zadaniach, zagadkach, a nawet  w piosence. Oczywiście były też zdjęcia z ciekawymi gadżetami pracami wykonanymi przez uczniów.

Dzień Kropki uważamy za bardzo udany i z niecierpliwością  czekamy na kolejny za rok.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL