Spotkanie z policjantami

Bezpieczeństwo w ruchu drogowych, w kontaktach z nieznajomymi było tematem przewodnim podczas spotkania uczniów klas 0-III z policjantami. Po wspólnie obejrzanym filmie edukacyjno-profilaktycznym uczniowie mieli okazję zaprezentować posiadane wiadomości i postawy z zakresu bezpiecznego zachowania się. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe niezbędne podczas poruszania się po drogach, a szczególnie w okresie późnej jesieni i zimy, kiedy to widoczność jest bardzo ograniczona.
Podczas spotkania z uczniami klas IV – VII policjanci odpowiedzieli na nurtujące dzieci pytania: Jak zachować się na drodze, jak być widocznym pieszym i rowerzystą? Jak bezpiecznie bawić się? Jak zachowywać się wobec psów? Jak reagować, gdy agresywne zwierzę nas atakuje? Jak odmawiać, gdy ktoś nas namawia, częstuje, nagabuje dopalaczami? Jak zachowywać się wobec obcych, gdy nas zaczepiają i proponują rożne rzeczy? Co to jest demoralizacja? Jakie są konsekwencje notorycznego nieodpowiedniego zachowania?

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL