11 listopada - jak świętowaliśmy Dzień Niepodległości?

Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy już kilka dni przed Świętem Niepodległości przygotowując dekoracje, kotyliony, wykonując prace plastyczne.

W piątek 8 listopada 2019 r. rano na wycieczkę w czasie zaprosiła nas grupa "Rekonstrukto" propagująca historię eksperymentalną w żywej lekcji historii. Następnie wszyscy wzięliśmy udział w uroczystym apelu. Uczniowie z klas III – V w programie słowno-muzycznym przypomnieli o najważniejszych wydarzeniach i postaciach w dążeniu do Niepodległości. Wspólnie z chórem szkolnym zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego i inne patriotyczne pieśni. W poniedziałek 11 listopada 2019 r. świętowanie 101 rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Świętej Anny w Dąbrówce. Uczciliśmy wolność naszego kraju wspólnie ze wspólnotą parafialną. Uczniowie klas III – V przedstawili montaż słowno – muzyczny. Do śpiewania pieśni patriotycznych włączyli się wszyscy uczestnicy mszy świętej, a szczególnie koło gospodyń z Dąbrówki. Koordynatorem projektu była p. Joanna Śnietka.

2019  SP DABROWKA   - © PIXEL