Wigilia 2019

„Jest taki dzień…” szczególny, najbardziej magiczny dzień, na który czekamy z niecierpliwością przez cały rok. To Wigilia. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie spotkali ze swoimi wychowawcami, nauczycielami na klasowych wigiliach. Życząc sobie zdrowych i spokojnych świąt dzielili się opłatkiem, spożywali przygotowane przez rodziców potrawy wigilijne i śpiewali kolędy, a 20 grudnia 2019 roku odbyła się uroczysta Wigilia Środowiskowa.

Podczas jasełek z Małym Księciem uczniowie klasy III przypomnieli zgromadzonym o tym, że w życiu liczy się miłość i to, co zrobimy dla drugiego człowieka, a zabieganie, nadmiar obowiązków i towarzyszący im brak czasu, nie służą budowaniu więzi międzyludzkich.

Po jasełkach mieliśmy okazję, wspólnie z zespołem regionalnym Nowe Latko, śpiewać polskie kolędy. W świątecznej atmosferze, w blasku choinkowych świec podzieliśmy się opłatkiem.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy znaleźli czas i zaszczycili nas swoją obecnością.