Chrońmy mrowisko

9 października 2020r. została przeprowadzona akcja proekologiczna pt.: ,,Chrońmy mrowisko”. Z inicjatywy wychowawczyni p. Justyny Tomczak – Lis oraz uczniów kl. 2 zostało przygotowane i zamontowane drewniane ogrodzenie ochronne wokół kopca mrowiska znajdującego się w pobliżu szkolnego placu zabaw. W przygotowanie ogrodzenia zaangażował się p. J. Puławski, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również panu woźnemu Adamowi Murachowi za wsparcie techniczne podczas montażu obudowy. Mamy nadzieję, że nasza akcja przyczyni się do ochrony przyrody w naszej najbliższej okolicy i jej najmniejszych, tak pożytecznych mieszkańców – mrówek. Klasa 2 to mali – wielcy ekolodzy! Brawo!