Jastarnia

Jastarnia to kurort nadmorski z pięcioma letnimi kąpieliskami, portem morskim i trzema przystaniami. Na strzeżone fragmenty plaż prowadzą zejścia od ulic: Zdrojowej, Nadmorskiej, Ogrodowej i Leśnej. Plaże od strony zatoki są węższe, ale działa tam wiele szkół i wypożyczalni sprzętu windsurfingowego. W bosmanacie portu również można podziwiać historyczne eksponaty; zabytkowy zespół osady rybackiej, na który składają się domy rybackie konstrukcji; kościół NMP pochodzący z 1931 roku. To ceglana budowla z białą wieżą. Jastarnia to doskonała baza wypadowa gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wczasowiczów z czworonogami udostępniono sektor plaży pomiędzy Jastarnią i Juratą (zejście nr 55). Port w Jastarni był budowany w okresie XX-lecia międzywojennego w latach 1926-31. Podczas działań wojennych został on zniszczony, odbudowano go w latach 1947-49. Portowy basen jest chroniony przez 2 falochrony. We wschodniej części portu mieści się ośrodek żeglarstwa sportowego i baza płetwonurków.  Port w Jastarni funkcjonuje od Zatoki Puckiej. Przez całą Mierzeję Helską od Władysławowa aż po Hel można korzystać ze ścieżki rowerowej. Niestety jest ona zbudowana z różnego rodzaju materiałów. Przy ulicy Mickiewicza znajduje się trawiaste lotnisko. Na lotnisku można skorzystać z bogatej oferty: skoki ze spadochronem lub loty widokowe nad Mierzeją Helską. Na pokład samolotu wchodzą najwyżej trzy osoby a widokowe loty awionetkami trwają około 10-20 minut. Latarnia morska w Jastarni to najniższy tego rodzaju obiekt na polskim wybrzeżu. Jej całkowita wysokość to około 17 metrów. Najciekawsze zabytki w Jastarni to: Chata Rybacka ze zbiorami eksponatów rybackich czy prywatne Muzeum Pod Strzechą.Wnętrze kościoła utrzymane jest w charakterystycznej dla Kaszub kolorystyce – biało-błekitno-seledynowej. We wnętrzu nie brak motywów rybackich – np ambona wykonana jest w kształcie łodzi rybackiej płynącej po wzburzonym morzu czy zabytkowy zespół osady rybackiej, na który składają się domy rybackie konstrukcji szachulcowej pochodzące z końca XIX stulecia. Na wymagających czekają tu niezwykle malownicze krajobrazy, ciekawe szlaki turystyczne oraz bogata kultura rdzennych Kaszubów, którzy chętnie pomogą zgłębić tajniki swych tradycji zainteresowanym turystom. Jastarnia leży w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, obejmującego wschodnie wybrzeże Bałtyku oraz spory fragment Zatoki Puckiej. Latarnia morska w Jastarni to najniższy tego rodzaju obiekt na polskim wybrzeżu. Jej całkowita wysokość to około 17 metrów. Została ona wykonana z elementów starego nautofonu Stilo – i tak jak latarnia morska Stilo to jedna z dwóch metalowych latarni. Na betonowej podstawie latarni postawiono około 13 metrowy fragment nautofonu zwieńczony stożkowym dachem.

Sopot

Ciekawymi zabytkami Spotu są przede wszystkim: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zakład Balneologiczny, ulica – deptak Bohaterów Monte Cassino o długości 635m. Opera Leśna, Krzywy Domek. Sopot to niezwykle popularny kurort nadbałtycki, niegdyś to rybacka wioska, która z czasem przekształciła się w atrakcyjną nadmorską miejscowość, obecnie jedna z najbardziej lubianych na polskim wybrzeżu, przyciągająca tu rok rocznie tłumy turystów, chętnie wypoczywających na piaszczystych plażach. Sopot jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek nad morzem. W mieście jest doskonale rozwinięta baza noclegowa, popularne są wille, pensjonaty czy dość popularne w ostatnim czasie apartamenty Sopot. Turyści wybierają noclegi w Sopocie ponieważ miasto oferuje ciekawe atrakcje dla osób o każdym wieku. Każdego roku w okresie wakacji miasto przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Ciężko znaleźć nocleg z dnia na dzień, dlatego planowanie letniego wypoczynku najlepiej rozpocząć już w marcu. Turyści często szukają noclegów w centrum Sopotu, blisko słynnego deptaka ulica Bohaterów Monte Cassino. Noclegi blisko Monciak bo tak potocznie nazywana jest ta ulica przez mieszkańców oraz turystów. Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta to oddech dla Gdyni i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku. Kolejnym miejscem są gokarty, stadnina koni i możliwość przejażdżki a zimą lodowiska. Także o każdej porze roku nie będziecie się tutaj nudzić. Sopockie plaże są wyposażone w liczne bary i kawiarenki można spacerować, moczyć nogi, pić winko i oczywiście pełną piersią wdychać cenny jod. Ponadto coraz więcej gości odwiedza Trójmiasto także zimą. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Wakacje nad morzem to ulubione miejsce rodzin z dziećmi a Sopot uwielbiają młodzi ludzie. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Miasto cyklicznie urządza wiele imprez, m. in.: Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival, Sopot Jazz Festival, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry czy TOPtrendy, którego organizatorem jest telewizja Polsat.

Pobierowo

Warto skorzystać z oferty Pobierowo noclegi także poza sezonem letnim. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych, park linowy, wypożyczalnie sprzętów wodnych także jeśli planujesz wakacje nad Bałtykiem, wybierz Pobierowo tu aktywnie spędzisz swój wolny czas. Turyści często korzystają z oferty noclegowej miejscowości, gdyż noclegi blisko plaży Pobierowo to najlepsza oferta. Przy ulicy Adama Mickiewicza w Pobierowie znajduje się zegar kwiatowy. Na usypanym wzniesieniu zamontowano wskazówki i tarczę zegarową. Powstały zegar obsadzono kolorowymi kwiatami. Na dole zegara z posadzonych zielonych roślin utworzona została nazwa miejscowości Pobierowo. Tu znajduje się Kościół p.w. Najświętrzego Odkupiciela, kamień węgielny pod budowę tej świątyni poświęcił 19 VI 1983 r. na Jasnej Górze – Jan Paweł II. Pierwsza msza św. została odprawiona dopiero w listopadzie 1986 r.   Lasy w których usytuowana jest miejscowość, docierają do plaży. Wyjątkowy aromat tych żywicznych, sosnowych drzew, tworzy swoisty mikroklimat ściągający spragnionych tego miejsca gości, nawet z odległych miejsc. Pobierowo to wymarzone miejsce na wakacyjny urlop. Wieś, nadmorska miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego.  Poza tym wieś posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. Kwaterodawcy w swoich obiektach posiadają świetnie wyposażone place zabaw czy sali z zabawkami, grami planszowymi itd. Wiele tu domki Pobierowo , wille, pensjonaty oraz pokoje do wynajęcia. Najbardziej zadowoleni są najmłodsi gdyż mnóstwo tu atrakcji dla dzieci. Właśnie tu panują tu dobre warunki do uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych. Urok tej miejscowości przyciąga co roku tysiące turystów. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta. Jest najbardziej na zachód wysuniętą miejscowością Wybrzeża Rewalskiego.  Poza tym wieś posiada rozległą, piaszczystą plażę, która zachęca do słonecznych i morskich kąpieli, a także spacerów na powietrzu nasyconym związkami jodu i magnezu. Noclegi w Pobierowie to doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek nie tylko latem. Noclegi nad morzem turyści coraz częściej wybierają wiosną a nawet zimą. Dzięki doskonale przygotowanej bazie noclegowej oraz ofercie atrakcji turystycznych w Pobierowie i jego pobliżu wypoczynek jest odpowiedni dla osób w każdym wieku.

Władysławowo

Miasteczko każdego roku odwiedza coraz większa liczba spragnionych morskich kąpieli gości. Jest jeszcze wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć decydując się na noclegi nad morzem Władysławowo. Latem miasto przyciąga turystów z całej Polski. Port Władysławowo jest typowym portem rybackim z przystanią żeglarską i pasażerską. Pełni także niewielką funkcję przeładunkową dla towarów w ruchu krajowym. Noclegi nad morzem to ulubiony kierunek Polaków w czasie wakacji, a Władysławowo bije rekordy popularności każdego roku. Noclegi Władysławowo to idealne miejsce na rodzinne wczasy, romantyczny wypoczynek z dala od gwaru i zgiełku, to doskonałe miejsce do wypoczynku i aktywnej rekreacji. Co prawda sezon letni trwa już od maja aż do września, z kolei największa osób wypoczywających nad morzem to lipiec i sierpień. Sowiński lunapark we Władysławowie słynie przede wszystkim z najwyższej w Polsce kolejki górskiej. Poza tym oferuje wiele ciekawych atrakcji, które zapewnią wiele atrakcji. Co roku latem odbywają się uroczystości dodania nowych gwiazd, na które przybywają znani sportowcy Polski. Miejscowość oferuje różnorodną bazę noclegową na każdą kieszeń: pokoje, domki, campingi, pensjonaty, apartamenty. Warto także odwiedzić Władysławowo jesienią, zimą i wiosną, każda z tych pór roku pokaże miejscowość w innej scenerii jak również dzięki większemu natężeniu jodu pozytywnie wpływa na układ odpornościowy. Wakacje nad morzem to czas na odpoczynek od pracy, codziennych obowiązków i zregenerowanie sił. To także najchętniej wybierane miejsce na rodzinny wypoczynek we Władysławowie z uwagi na ciekawe atrakcje dla dzieci. Zwykle jest tam dość tłoczno, bo cieszą się sporą popularnością wśród turystów.

Najciekawsze atrakcje to:

  • Korona Himalajów
  • Park Lemura
  • Dom Rybaka
  • Krzywy Domek
  • Muzeum Figur Woskowych
  • Wystawa Kilkumetrowych Owadów
  • Aleja Gwiazd Sportu
  • Muzeum Motylki

Międzyzdroje

Pomorze Zachodnie to piękna kraina, która dzięki urokliwym wioskom i miasteczkom zachęca do wypoczynku nie tylko latem. Liczne nadmorskie miejscowości jak na przykład Międzyzdroje to doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Spacer brzegiem morza to jedna z przyjemności, których nie ma sensu sobie odmawiać, dla tego ten kto ma ochotę na dłuższą trasę, powinien może przejść aż 19-kilometrowy szlak czerwony. Planując urlop i noclegi nad morzem, warto wybrać to miasto, czeka tu wiele zabytków, atrakcji jak również imprez dla osób w każdym wieku. Wiosną czy latem jest zdecydowanie mniejszy ruch turystyczny i łatwo znaleźć tanie noclegi Międzyzdroje. Walorami turystycznymi miasta są: położenie nad morzem, piaszczyste plaże, wzniesienia w Paśmie Wolińskim, bliskość Wolińskiego Parku Narodowego. Świetnie rozwinięta sieć ścieżek rowerowych, piękne piaszczyste plaże przyciągają turystów każdego roku. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie tu powstało pierwsze Muzeum Figur Woskowych. Jest to wyjątkowa atrakcja dla miłośników kina, jak i znanych postaci. By lepiej poznać Woliński Park Narodowy oraz jego mieszkańców warto udać się do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Niedaleko Międzyzdrojów w miejscowości Zalesie, znajduje się nieduże muzeum – Bunkier V3. V-3, to kolejna z cudownych broni Hitlera,tak zwane działo wielokomorowe. Rodzinna wizyta w tym muzeum przyniesie wiele radości i radosnych chwil. Tutejsze plaże są piaszczyste, czyste, szerokie a bezpieczeństwa pilnują ratownicy w wyznaczonych miejscach. W czasie wakacyjnego wypoczynku organizowane są tu festiwale, koncerty i różnego rodzaju ciekawe wydarzenia. Międzyzdroje mają status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Niewątpliwą atrakcją jest też przepiękna, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. a dzieci także czeka tu wiele ciekawych miejsc, muzeów oraz przygód. Pamiętać należy, że Międzyzdroje noclegi to również aktywny wypoczynek ze świetnie rozbudowaną infrastrukturą rowerową. Popularne jest także molo, Oceanarium, Planetarium, Park Miniatur, Zagroda Pokazowa Żubrów, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, Jezioro Turkusowe. Te atrakcje czekają jeśli wybierzesz noclegi w Międzyzdrojach. Ponadto turystyka piesza i rowerowa stanowi ciekawą formę wypoczynku. Osoby w każdym wieku znajdą tu odpowiednią rozrywkę dla siebie. W czasie wakacyjnego wypoczynku organizowane są tu festiwale, koncerty i różnego rodzaju ciekawe wydarzenia. Promenada Gwiazd jest bardzo popularna wśród turystów, którzy spędzają wakacje w Międzyzdrojach – dla wielu zobaczenie odcisków dłoni znanych osób – Krystyny Jandy, Maryli Rodowicz, Janusza Gajosa, Krzysztofa Zanussiego i wielu innych.

Grzybowo

Największym walorem Grzybowo noclegi są szerokie piaszczyste plaże. Jeśli ktoś chce spędzić urlop w ciszy i spokoju, Grzybowo noclegi blisko morza będzie odpowiednim miejscem. Dziś Grzybowo noclegi blisko plaży znacznie się rozwija ponieważ powstaje tu dużo pensjonatów oraz ośrodków, nowe miejsca gastronomiczne oraz handlowe kuszą na każdym kroku. Mieści się tutaj wiele obiektów o różnym standardzie.
Z Grzybowo tanie noclegi jest o bardzo niedaleko do Kołobrzegu, tuż obok znajduje się także Dźwirzyno, a komfortowe połączenia komunikacyjne sprawiają, że w każdej chwili można udać się tam na krótką wycieczkę.W Grzybowie nie brakuje także atrakcji oraz barwnych dzikich i pięknych zakątków. Mieszczą się tu stadniny koni, ścieżki zdrowia i szlaki rowerowe, lasy obfite w grzybów, jeśli ktoś zechce doznać adrenaliny wrażeń może spróbować swoich sił w paintballu lub pośmigać w terenie lub po torze w pojazdach pustynnych buggy.Plaża i Zatoka w Grzybowie mieści się w miejscu wyjątkowym czyli na przestrzeni ok. siedmiu kilometrów brzeg Bałtyku cofnięty jest o kilkaset metrów. To wsunięcie się powoduje, że temperatura wody jest tu zazwyczaj o kilka stopni Celsjusza wyższa niż w znajdującym się tuż obok Kołobrzegu.Dotrzeć do plaży można przez las i niewysokie wydmy, plaża jest piaszczysta i dosyć szeroka. Dla zainteresowanych do podziwiania plażowym i morza z wysokości udostępniono stosowne miejsce czyli taras widokowy. W tym samym miejscu można skorzystać z przystosowanej windy dla niepełnosprawnych.Szlaki turystyki pieszej i rowerowej są wyjątkowo dobrze dostosowane i rozległe więc można się wybrać zarówno do Dźwirzyna i Mrzeżyna, jak i Kołobrzegu a nawet dalej, w kierunku np. latarni morskiej w Gąskach. Udostępniono również i oznaczono tablicami ścieżki dla miłośników nordic walking.Stadnina znajdująca się w Grzybowo pokoje to z kolei interesująca opcja dla tych, którzy chcieli by przy okazji odpoczynku nauczyć się podstaw hippiki. Paintball w Grzybowie jest kolejna rozrywka dla osób wypoczywających w ruchu. Oprócz „strzelanin” dla dorosłych przygotowywane są również oczywiście pod czujną opieką personelu imprezy dla dzieci.Place zabaw i boiska znajdujące się w Grzybowie to zespół tego typu atrakcji znajdziemy w zachodniej części miejscowości, tuż obok drogi w kierunku Dźwirzyna. Grzybowo to popularne wśród wczasowiczów przedmieście z długim odcinkiem publicznej plaży o tej samej nazwie, który przyciąga amatorów kitesurfingu. Z grzybowskiego tarasu widokowego można oglądać malowniczy zachód słońca nad Bałtykiem. Wzdłuż zalesionej linii brzegowej ciągną się szlaki piesze i rowerowe. W pobliżu pól kempingowych, pensjonatów i ekskluzywnych nowoczesnych willi znajdują się proste pierogarnie, kawiarnie na świeżym powietrzu serwujące rybę z frytkami oraz rodzinne bistra.

Mielno

Mielno noclegi charakteryzuje się wyjątkowym mikroklimatem i bardzo czystą, szeroką plażą, która co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Odcinek wybrzeża w Mielno noclegi blisko morza jest najlepiej strzeżonym nad Morzem Bałtyckim a w sezonie bezpieczeństwa plażowiczów pilnuje około 60 ratowników. Przy plaży mieści się wiele sklepów, barów, kawiarenek, smażalni ryb i restauracji. Nie jest to nic wyjątkowego, że w sezonie wakacyjnym życie skupia się właśnie tutaj.Obok wybrzeża ciągnie się wyjątkowa promenada spacerowa, latem bardzo tłoczna i kolorowa. Dotrzeć do niej można do oddalonego o trzy kilometry Unieścia (po drodze podziwiając piękne widoki na morze). Promenada w Mielno noclegi blisko plaży kończy się przy Kanale inaczej zwanym Nurtem Jamneńskim. To tutaj jezioro Jamno dociera do Morza Bałtyckiego. Wyjątkową atrakcją są imponujące zachody słońca.Plaża w Mielnie jest odwiedzana również zimą. Mają tutaj miejsce Międzynarodowe Zloty Morsów są to miłośnicy kąpieli w lodowatej wodzie co roku się tu spotykają. Ich symbolem jest Pomnik Morsa znajdujący się tuż przy głównym wejściu na plażę. Wyjątkowo położone Jezioro Jamno mieści się na Pojezierzu Słowińskim i stanowi nie lada atrakcję turystyczną Mielno tanie noclegi czyli nadbałtyckiej miejscowości letniskowej znajdującej się na wąskim cyplu właśnie między Jeziorem Jamno a morzem.Jezioro Jamno ma charakterystyczną linię brzegową, jest to duży zbiornik wodny, ponieważ pod względem wielkości posiada ono 9 miejsce w Polsce. Oprócz wartości turystycznych występują w nim dosyć duże zasoby ryb, m.in. sandacz, węgorz, szczupak, lin, karaś, okoń, płoć, krąp czy leszcz.Nad jeziorem Jamno znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowych i przystani. Po jeziorze wyprawiane są rejsy statków pasażerskich. Nad jeziorem biegnie też deptak. Warto również dodać, że jezioro dziś łączy z morzem kanał zwany jest Jamieńskim Nurtem. Historyczna zabudowa letniskowa zachowała się w paru miejscach Mielno pokoje. Są to przede wszystkim przedwojenne albo jeszcze starsze wille i pensjonaty. Jeżeli mówimy o zabytki to warto też zainteresować się gotyckim kościele znajdującym się w zachodniej części miasta. Kościół pochodzi z XV wieku, był parę razy przebudowany.Niedaleko znajdziemy też pozostałości grodziska gdyby nie tablica nie łatwo było by się domyślić, grodzisko nie jest ani specjalnie duże ani też szczególnie widoczne oraz poniemieckie bunkry które są niezbyt ciekawe i w niezbyt dobrym stanie, więc atrakcja będzie raczej dla zagorzałych miłośników historii i militariów.Mielno – miasto w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, siedziba gminy Mielno. Położone nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim. Miasto z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi i przystanią rybacką na osiedlu Unieście.

Kołobrzeg

Przez Kołobrzeg noclegi przecinają w sumie 3 specjalnie przygotowane szlaki turystyczne. Oznakowane są z myślą o tych przyjezdnych, którzy poznają Kołobrzeg noclegi blisko morza i jego okolice na własnych nogach.Szlak zielony jest ma najmniejszą długość spośród nich dystans to mniej więcej 6 kilometrów długości. W skład wchodzi kościół św. Jana Chrzciciela w Budzistowie z latarnią morską tuż obok wejścia do portu. Po drodze można zatrzymać się chociaż na moment m.in. przy bindażu w jednym z kilku parków, barwnych kamieniczkach przy ul. Stanisława Dubois czy bogactwach w postaci zabytków starego miasta. Ciekawe obiekty na tym szlaku jest dużo zdecydowanie więcej. Patronem szlaku jest Jan Frankowski a jest to zasłużony dla Kołobrzegu społecznik, autor przewodników po Kołobrzegu bibliotekarz, popularyzator regionalnej historii i jeden z pomysłodawców powołania Muzeum Oręża Polskiego.Czerwony szlak to część międzynarodowej ścieżki turystycznej E9, biegnącej się przez ok. 4,5 tysiące kilometrów od południowo-zachodniego części Portugalii po północno-wschodnie końce Estonii. W zasadzie cały czas biegnie przez kolejne wybrzeża bądź tereny nadmorskie i tutaj w Polsce jest to 706 km trasy. Nie inaczej jest w Kołobrzeg noclegi blisko plaży, gdzie w znacznej części E9 biegnie przez plaże i nabrzeżne parki. Większe odchylenia od tej normy mają miejsce przy pokonywaniu Parsęty. Nie schodząc ze szlaku, można obserwować m.in. Kołobrzeg tanie noclegi Skansen Morski, resztki Twierdzy Kolberg (Reduta Solna, Reduta Morast), nowoczesną przystań jachtową czy też miejsca i ośrodki działające w dzielnicy uzdrowiskowej.Zachodniopomorski Szlak Solny tak samo oznaczany jest kolorem czerwonym, jednak ciagnie się zupełnie inną osią niż europejski długi szlak wędrówkowy. Biegnie z północy na południe przez w sumie 163 kilometry, łącząc Kołobrzeg z Czaplinkiem. W mieście portowym rozpoczyna się tuż obok baszty lontowej, a dalej biegnie obok m.in. wieży ciśnień, pałacu Brunszwickich i kościoła św. Jana Chrzciciela. Ten fragment ma mniej więcej 3 kilometry a dalej są już Obroty, Czernin, Wrzosowo.Molo w Kołobrzegu jest ciekawą budowlą, ma dlugość aż 220 metrów, a postawione jest z betonu. W 2014 roku przeszło gruntowny remont i teraz prezentuje się cudownie.Molo w Kołobrzeg pokoje ma aż trzy kondygnacje czyli tarasy widokowe. Molo jest otwarte przez całą dobę i bezpłatne, nie tak jak np. do sopockiego molo czy tego z Międzyzdrojów. Wieczorem podziwiać można grą świateł, które zdają się mieć wieloma barwami i odcieniami danego koloru. Jest to arcyciekawie i jest charakterystyczną atrakcją tego nadmorskiego kurortu.

Łeba

Łeba noclegi jest miastem które posiada szerokie, piękne, piaszczyste plaże. Ich wartości doceniają turyści opalający się w promieniach nadmorskiego słońca. Plaże składają się z 3 części.PLAŻA A jest strzeżona a to, ze względu na swoje dogodne położenie, najbardziej znana plaża w mieście. Dostać się można do niej idąc do końca ulicą Wojska Polskiego lub Sosnową. Infrastruktura znajdująca się na i obok plaży zapewnia mnóstwo rozrywki. Cały obszar obsadzony jest kramikami, restauracjami, smażalniami ryb, uroczymi sklepikami. Jeżeli znajdujemy się na plaży możemy skorzystać ze skuterów wodnych, spróbować swoich sił na spadochronie ciągniętym za motorówką czy popłynąć na bananie.
PLAŻA C nie jest strzeżona jest natomiast przedłużeniem plaży A, dużo mniej wybieraną. Mniej rozwinięta infrastruktura wynagradzana jest lepiej słyszalnym niezmąconym szumem morza, spokojem i prywatnością. PLAŻA B jest strzeżona i jest nieco oddalona od centrum Łeba noclegi blisko morza, ale z pewnością ma ona swoje wielkie zalety. Tuż przed plażą, do której dotrzeć można ulicą Turystyczną, mieści się parking. Na plaży mieszczą się między innymi: zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci, trampolinę, boisko do siatkówki. Z tej plaży biegnie również prosta droga na ruchome wydmy. Ścieżka Czasu jest to nowoczesna i jedyna w naszym kraju tego typu atrakcja edukacyjna. Idea Stowarzyszenia Forum Turystyczno-Gospodarczego w Łeba noclegi blisko plaży doprowadził do końca Andrzej Strzechmiński czyli Burmistrz Miasta Łeba tanie noclegi. Ogromne odlewy dłoni z brązu Prezydentów Rzeczypospolitej Polskiej, zasiadających na urządzie po 1989 r. osadzono na kamieniach obok odnowionego odcinka historycznej ulicy Kościuszki. Każdy zainteresowany może przyłożyć swoją dłoń do odlewów dłoni prezydentów: Ryszarda Kaczorowskiego, Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Kaczyńskiego oraz Bronisława Komorowskiego. uroczystego otwarcia alei podjeła się córka ostatniego Prezydenta II RP Jadwiga Kaczorowska.Co roku na ruchome piaski w Łeba pokoje przyjeżdża prawie 300 tysięcy osób. Za główny punkt wycieczki każdy stawia sobie wejście na ponad 30 metrowej Góry Łąckiej która jest najatrakcyjniejszą ze wszystkich znajdujących się wydm na terenie SPN, z jej szczytu podziwiać można cudowną panoramę na Mierzeję Łebską, a po południowej stronie zobaczyć można martwy zasypany las. Przed wojną na terenie wzniesienia Niemcy utworzyli szkołę szybowcową oraz odbywały się tu szkolenia korpusu Afrika Korps, który prowadzony przez Erwina Rommla w 1940 roku pokonał Brytyjczyków w Afryce Północnej

Ustka

Ustka noclegi posiada stare miasto które na początku średniowiecza Ustka noclegi blisko morza była kaszubską osadą rybacką przypisaną do kasztelani słupskiej i dzieliła historyczne dzieje z pobliskim Słupskiem. Dziś klimat starej portowej wioski znaleźć można jeszcze wśród rybackich domostw w kwartale wytyczonym ulicami Marynarki Polskiej i Kosynierów. Znajduje się tu jeszcze układ uliczek średniowiecznej wsi, który ze względu na jego wartość historyczną znalazł się pod ochroną konserwatorską. Pierwsze, planowane działania zmierzające do rewitalizacji obszaru Starej Osady Rybackiej podjęte zostały w 2005 roku, kiedy to, Rada Miejska w Ustka noclegi blisko plaży zgodziła się na Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Miejskiej Ustka tanie noclegi. Od tego czasu miasto przystąpiło do odnawiania tego terenu którego celem jest przywrócenie mu dawnej chwały i zachowanie wieloletniej urody starych, rybackich chat szachulcowych.Jak prawie wszystkie nadbałtyckie miejscowości uznawane za kurort Ustka pokoje szczyci się urokliwymi piaszczystymi plażami, a do tego oferuje kąpiele wodne, wędrówki po lesie, parku i wzdłuż plaż. Tuż obok wybrzeża turystów wita pomnik ładnej syrenki. Znajdzie się też atrakcyjna Promenada.Jest to nie tylko uzdrowisko ale działa w Ustce także port rybacki oraz żeglarski, z którego można udać się w rejs statkiem po morzu lub na połów ryb. Funkcjonuje tu również stocznia kutrów rybackich.W Ustce nie będą narzekać na nudę również Ci, którzy lubią aktywny, sportowy wypoczynek. Znajdują się tutaj trasy rowerowe, spływy kajakowe, przejażdżki konne, korty tenisowe, pola do mini golfa oraz możliwość nurkowania. Warto też odwiedzić Wydmę Orzechowską.Promenada nadmorska znajdująca się w Ustce to długi ciąg spacerowy tuż obok plaży, utworzony na wydmach w 1875 roku. Wędrując promenadą można zapatrzeć się na morze, nabyć pamiątki w sklepikach, skorzystać z oferty wielu punktów gastronomicznych barów lub wypić kawę w jednej z wielu powstałych przy promenadzie kafejek.Port w Ustce posiada często wybieraną atrakcję którą jest molo-falochron, sięgający kilkadziesiąt metrów w głąb morza. Oprócz obiektu jakim jest port warto obejrzeć też nie ukończone molo nowego portu, które stworzyć chcieli Niemcy przed II wojną światową jeżeli chcemy się tam wybrać to znajduje się na plaży zachodniej, tak samo wcina się kilkadziesiąt metrów w morze i całkiem nieźle się jeszcze trzyma.Latarnia morska jest to konstrukcja z czerwonej cegły która powstała w 1892 roku, u nasady wschodniego falochronu. Dawniej stała tu baza pilotów doświadczonych marynarzy, którzy działali w bazie dyżury, pomagając żeglarzom proszącym o najczęściej wskazanie kierunku w wejściu do portu w Ustce. W poprzednich latach statki często grzęzły na mieliźnie, tylko żeglarze którzy znali się już z portem znali niebezpieczne i płytkie miejsca. Piloci wyprawiali się łodzią wiosłową, którą podpływali do statków na redzie, oni także zapalali światło „latarni” wciągając na maszt, znajdujący się obok stacji, specjalną lampę naftową. W XIX wieku czerwone światło latarni widać było na Bałtyku z na długość ponad 6 mil czyli około 11 km. Jakieś dwadzieścia lat temu działanie latarników uważane było za wyjątkowo odpowiedzialną, a za błędy groziła wysoka kara. Dzisiejszy budynek latarni wyposażony jest w ośmiokątną wieżę o wysokości 21,5 m, nadaje białe światło na dystans prawie 30 km. W okresie letnim latarnia otwarta jest na zwiedzanie turystów.