Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra to miasto, które położone jest nad pięknym polskim morzem z wysokimi klifami i przez to jest wyjątkowym miejscem. Miejsce to słynie z „Gwiazdy Północy”, która symbolizuje, że jest to najdalej wysunięte miejsce na północ.
Jastrzębia Góra porośnięta jest na szczytach lasami przez co robią ogromne wrażenie na turystach, a nasze plaże są jedne z najpiękniejszych plaż w Polsce.
Najbardziej popularne są nadmorskie kurorty, liczne bary, restaurację, kluby oraz dyskoteki gwarantują świetną zabawę.
Dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas mamy liczne ścieżki do biegania oraz rowerowe.
Warto zobaczyć to o czym wcześniej wspomniałam, czyli „Gwiazda Północy” a jest to po prostu kamień pamiątkowy, który wykonany został przez Towarzystwa Miłośników Jastrzębiej Góry. Pomnik powstał w roku 2000.
Następną atrakcją jest Muzeum Figur Woskowych, gdzie znajdziecie woskowane postanie, które są świetnie odwzorowane. Postacie, które możecie tam zobaczyć to głownie znane osoby jak politycy, sportowcy czy też postacie z bajek.
Lisi Jar znajdziecie na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a jego długość wynosi 350 metrów. W 1920 roku powstało tu schronisko dla turystów i wybudował je hrabia de Rosset, czyli obecny właściciel terenu.
Turyści przechodząc przez promenadę znajdą wiele lodziarni, cukierni, kawiarni oraz wielu rozrywkowych miejsc, z których śmiało każdy może korzystać.
Jeśli chodzi o bazę noclegową to zdecydowanie dominują tu liczne pensjonaty, hotele i ośrodki wypoczynkowe, a są rozmieszczanie po całym mieście także miejsca noclegowych nie zabraknie dla nikogo.
Miejsce to jest idealne dla każdego znajdziecie tu szeroką rozwiniętą bazę gastronomiczną, liczne ścieżki biegowe czy rowerowe oraz istnieje możliwość organizowania wypadów do większych miast.

Ryn

Ryn to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, który położony jest nad dwoma jeziorami. Najstarsze ślady po obecności ludzkiej sięgają epoki neolitu, gdzie podczas prac wykopaliskowych w miejscowości Jeziorko odkryto wyroby kamienne z tego też okresu.
Wszystkie informacje o Rynie pochodzą z Kroniki Wiganda z Marburga z  1377 roku i też ten rok przyjmuję się jako początek budowy ryńskiego zamku.
Natomiast prawa miejskie dla Rynu nadał król Prus Fryderyk Wilhelm I w roku 1723.
W roku 1945 zarządzono ewakuację ludności, gdyż wojska radzieckie wkroczyły do Rynu, a w domach zostali tylko starcy.
Zamek pokrzyżacki co jakiś czas zmieniał właścicieli jednak po czasie powstała Spółdzielnia Pracy Inwalidów „Zorza” oraz ośrodki zdrowia i apteki.
Obecnym właścicielem zamku jest Andrzej Dowigiałło, a w dniu 6 sierpnia 2006 roku otwarto na zamku hotel.
Myślę, że jednym z głównych atrakcji jest odwiedzenie Zamku w Rynie, który położony jest na wzniesieniu pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołów.
Zamek został zbudowany na potrzeby zakonu krzyżackiego i początkowo miał być w obrębie prostokąta. Jednak po bitwie pod Grunwaldem w 1410 roku zasięg budowy był ograniczony do czworokąta.
Natomiast po 1990 roku władze miejskie sprzedały go osobie prywatnej, która przerobiła go w hotel czterogwiazdkowy.
Kolejnym pięknym miejscem jest Jezioro Ryńskie, które praktycznie stanowi całość z Jeziorem Tałty. Na jeziorze znajdziemy trzy duże wyspy, a największa nazywa się Duża Wyspa. Zbiornik wodny zasilany jest wodami z sześciu dopływów, a największy z nich ma dopływ z jeziora Notyst.
Ryn jest bardzo bogate jeśli chodzi o bazę noclegową oraz gastronomiczną i jest dostosowane na każdą kieszeń także śmiało każdy znajdzie coś dla siebie.

Mikołajki

Mikołajki to miasto, które uchodzi za żeglarską stolicę Polski, a jest położone nad Jeziorem Tałta i Jeziorem Mikołajskim.
Pierwsze wzmianki o miejscowości sięgają roku 1444, ale mimo to prawa miejskie otrzymały dopiero w 1726 roku od króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I.
Mikołajki stały się bardzo popularną miejscowością turystyczną od roku 1920. Nazwa miejscowości pochodzi od patrona kościoła św. Mikołaja.
Mikołajki to idealna baza wypadowa do rejsów po jeziorach, ale również ma świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych. Zimą natomiast można uprawiać narciarstwo zjazdowe czy biegowe. Co roku właśnie tutaj odbywają się różne imprezy oraz wydarzenia, a jednym z nim jest Rajdowe Mistrzostwa Świata.
Jeśli chodzi o bazę noclegową i gastronomiczną to jest bardzo rozwinięta, dzięki temu każdy turysta znajdzie coś według swoich potrzeb. Zaczynając od hoteli po pensjonaty, kwatery czy też pola namiotowe.
Będąc w Mikołajkach myślę, że warto spróbować dań rybnych, które podawane są na różne sposoby.
Jeśli chodzi o położenie miasta to myślę, że właśnie ten malowniczy krajobraz przyciąga turystów, bo widoki oraz atrakcje są warte odwiedzenia.
Myślę, że pierwszym miejscem, które warto odwiedzić to Wioska Żeglarska Mikołajki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych portów, która znajduję się w samym centrum Mikołajek, a klimat tego miejsca jest wyjątkowy iż na miejscu znajdziemy kilkanaście różnych restauracji, a jednocześnie zapewni pełen komfort żeglarzom. W każdym sezonie na terenie Wioski Żeglarskiej odbywają się koncerty na żywo, a dla miłośników aktywnego spędzenia czasu mamy wypożyczalne wodnych sprzętów. Kolejnym taki miejscem będzie Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy i jest rejestrowany jako zabytek miasta, a budowla jego została zaprojektowana przez architekta Karla Friedricha Schinkla w stylu klasycystycznym. We wnętrzu świątyni znajduję się sklepienie kolebkowe z kasetonami i zmontowane nad wejściem organy wykonane zostały w Ełku. Natomiast ściany kościoła są ozdobione obrazami i tablicami, które pochodzą z XVII i XIX wieku. Równie ciekawym miejscem jest Gród Galindów , który był krainą zamieszała przez plemię Galindów i według przekazów ustnych Galindowie zamieszkiwali głównie tereny podmokłe, co miało na celu uniknięcie najazdów ze strony plemion. Na takich właśnie terenach budowali sobie drewniane chaty, a do ich osady prowadziło zwykle kilkanaście ścieżek. To miejsce zapewni każdemu niezapomnianą przygodę i poznanie historii świata z przeszłości. Największy polski żaglowiec śródlądowy nosi nazwę „Chopin”, a zbudowany został w stylu XIX-wiecznego brygu. Na statku organizowane są imprezy, które pozwolą odkryć siłę zespołowej współpracy oraz szlifować działania kreatywnego myślenia. Rejsy są ogromną frajdą dla wszystkich naszych turystów ponieważ dbamy o każdy szczegół, a każdego turystę traktujemy bardzo indywidualnie. Myślę, że zdecydowanie największą atrakcją dla wszystkich będzie Park Wodny Tropicana , gdzie niezależnie od pogody będziecie się świetnie bawić. Do Waszej dyspozycji mamy baseny rekreacyjne, sportowe, basen z hydromasażem, brodzik dla dzieci, jaskinia solna, jacuzzi, sauny, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji.

Krutyń

Krutyń to wieś w Polsce, która położona jest w województwie warmińsko-mazurskim. Nazwa wsi została wzięta od rzeki, która oficjalnie nazywa się Krutynia.
W latach międzywojennych wioska była miejscowością letniskową.
 Na wsi możemy znaleźć wiele zabytkowych chałup z wieku XX, a w dawnej stodole znajduję się poczta.
W miejscowości znajduję się również zabytkowy cmentarz ewangelicki, na którym znajdziemy groby z okresu międzywojennego. Warto również wybrać się do Mazurskiego Parku Krajobrazowego, który został utworzony w grudniu 1977 roku i jego głównym celem było zachowanie wartości malowniczej, bogatej flory i fauny oraz wartości historycznych.
Kolejnym pięknym miejscem jest Jezioro Krutyńskie, które jest najpopularniejszym szlakiem kajakowym na Mazurach i prowadzi ono przez kilkanaście różnych jezior.
Krutyń oprócz zabytków jest bogaty w szlaki turystyczne i piesze, ale również jest dużo możliwości jeśli chodzi o spływy kajakowe. To miejsce jest bardzo bogate jeśli chodzi o bazę noclegową także każdy znajdzie coś dla siebie.

Pisz

Pisz to miasto w województwie warmińsko-mazurskim i leży ono na Mazurach. Miejscowość ta jest bogata historii oraz zabytków. Uważam, że to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, którzy uwielbiają kontakt z przyrodą.
Pisz prawa miejskie otrzymał przez elektora Fryderyka Wilhelma I i był to rok 1645. Mówi się o pruskim pochodzeniu tej miejscowości, a świadczy o tym dobrze wszystkim znana Kamienna Baba, czyli historyczna pozostałość po tych ludach i do dziś dalej nie wiadomo do czego Prusom służyły te pomniki.
Coś dla miłośników odpoczynku na łonie natury też mamy, a mianowicie polecamy skorzystać z wycieczek turystycznym statkiem  „Smętek” w rejsy po jeziorach, a przy tym będą Wam towarzyszyć niezapomniane widoki.
Samo otoczenie Puszczy Piskiej zachęca turystów do pieszych jaki rowerowych wędrówek, gdzie wokół nas tyle pięknej zieleni.
Jeśli chodzi o bazę noclegową mamy do dyspozycji hotele, pensjonaty, pokoje, gospodarstwa agroturystyczne oraz hotele czy pensjonaty. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i według swoich oczekiwań.
Pisz to także świetne miejsce dla miłośników odpoczynku na plaży. Natomiast w 2013 roku zmodernizowane kąpielisko miejskie przy jeziorze Roś oferuję wspaniałą plażę oraz bezpieczne wody. Na terenie miasta znajduję się dworzec kolejowy i autobusowy, z którego można dojechać do Olsztyna, Gdańska, Białegostoku, Ełku i Warszawy.
 
Będąc w Piszu warto również zobaczyć:

 • Ratusz z 1900 roku,
 • Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela z 1843 roku, w środku znajduje się piękny ołtarz z XVII w.
 • Ruiny zamku krzyżackiego przy ul. Gizewiusza.
 • Muzeum Ziemi Piskiej.
 • Dom przy Rybackiej 8 z XVIII w.
 • Kamienną babę stojącą na placu Daszyńskiego.
 • Wieżę ciśnień z 1907 roku.

Darłowo i miejsca, które warto zobaczyć

Darłowo to miasto nadmorskie w województwie zachodniopomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim, a najwyższe obszary miasta to wzniesienie Janówek oraz wzniesienie cmentarza. Cała północna część miasta objęta jest obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. Polska straciła miasto Darłowo w 1308 roku, gdy Brandenburczycy zgarnęli miasto, a następnie przekazali je rodowi Święców.
W 1382 roku w Darłowie urodził się znany król Norwegii Eryk i po detronizacji wrócił do Darłowa i zaczął rozbudowywać miasto oraz też tutaj został pochowany.
Natomiast w 1946 roku Darłowo zostało włączone administracyjnie do województwa szczecińskiego w powojennej Polsce, zaś niemiecka ludność została wysiedlona do Niemiec. Obecnie kontynuowanie tradycji szkolnictwa jest Zespół Szkół Morskich.
 Miasto to jest pełne szlaków turystycznych, rowerowych, a latem możliwe są rejsy turystyczne. Darłowo jest bardzo bogatą bazą noclegową zaczynając od pokoi gościnnych idąc poprzez hotele, kwatery, pensjonaty w zależności od Waszych standardów.

Miejsca, które warto zobaczyć:

Latarnia Morska Darłowo
to latarnia morska, która jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona do zwiedzania. Latarnia została podwyższona o jedną kondygnację w 1927 roku i zbudowano na niej galeryjkę oraz laternę z białą kopułą i do dnia dzisiejszego tak wygląda. Lokalizacja Darłowskiej latarni jest bardzo niekorzystna ze względu na warunki hydrologiczne. Kapitalny remont latarni odbył się w 2006 roku i od tego też momentu można ją zwiedzać.
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek, którego budowę rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, a dopiero od roku 1930 muzeum. Na zamku można zwiedzić wysoką wieżę z atrakcyjnie oświetlonym wejściem, wystawę morską, wystawę ptaków oraz można zobaczyć wiele zabytkowych mebli.
Bunkry w Darłowie zbudowane zostały przez Niemców w okresie II wojny światowej, a zaczęto je tworzyć kilka lat przed wojną. Powstało również kilka takich bunkrów typowo mieszkalnych, gdzie w jednym potrafiło zmieścić się około 70 osób. Bunkry całkowicie od niedawna są atrakcją miasta i istnieje możliwość zwiedzania samemu lub z przewodnikiem za dodatkową opłatą. Trasa jest bardzo ciekawa, a wewnątrz bunkrów zachowało się bardzo niewiele sprzętów, które warto zobaczyć.
Brama Wysoka w Darłowie nazywana również Kamienną lub Murowaną została ona zbudowana w XIV wieku i stanowi część nieistniejących już murów miejskich. Brama pełni funkcję obronną, reprezentacyjną i obserwacyjną, ale również posiada ona cztery kondygnacje i większość cegieł jest ułożona z wątku wendyjskim. We wnętrzu bramy zachowały się otwory strzelnicze mimo iż już kilka razy była przebudowywana.
Ratusz w Darłowie przebudowany został w 1725 roku poprzez dobudowanie jednej z kondygnacji utrzymując przy tym styl barokowy, a przed ratuszem znajduję się fontanna, która pochodzi z 1919 roku.
Leonardia to miejsce odpoczynku, a zarazem świetnej zabawy, gdzie znajdziecie setki gier. Świetna forma na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a przy tym poznania nowych ludzi zarówno  dobrze się bawiąc. Również organizujemy imprezy integracyjne dla firm, urodziny oraz imprezy okolicznościowe.

Co warto zobaczyć na Mazurach?

Wilczy Szaniec została zbudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami i w jej skład wchodzili najważniejsi wojskowi, którym stale towarzyszył Hitler. Kwatery te leżały w lasach i były bardzo dobrze maskowane i składały się z żelbetowych bunkrów. Muzeum udostępnione zostało do zwiedzania w 1959 roku jeszcze przed zakończeniem rozminowania. Natomiast w 2017 roku obiekt zmienił użytkownika, który ograniczał komercyjne wykorzystywanie obiektu.
Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im. Prof. Benedykta Dybowskiego to ogród zoologiczny, który znajduję się w Puszczy Piskiej, a założycielem tego miejsca jest doktor Andrzej Krzywiński. Park został założony w 1992 roku i początkowo pełnił badawczą funkcję fermy jeleni, a obecnie prowadzi wycieczki edukacyjne. Oprócz działalności edukacyjnej i turystycznej głównym celem parku jest ochrona ginących gatunków.
Twierdza Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która zbudowana została w latach 1844-1856 na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV i została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. Niemcy w 1945 roku opuścili twierdzę bez walki, a po II wojnie światowej twierdzą zarządzało wojsko polskie. W 1994 roku miasto w większości przekazano Towarzystwu Miłośników Twierdzy Boyen, a Towarzystwo zapewniło całodobowy nadzór.
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest to wyjątkowy obszar w skali całego kraju i Europy. Jest bardzo bogaty pod względem przyrodniczym i pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i letników. 
Park Miniatur Warmii i Mazur
to atrakcja edukacyjno-rozrywkowa, która powstała w 2009 roku i ma na celu przybliżenie kultury regionów Warmii i Mazur. Na terenie parku poza miniaturowymi obiektami znajduję się ogród warzywny i Kwatery Głównej Adolfa Hitlera oraz lapidarium. W Parku organizowane są również pikniki, gry i zabawy oraz rekonstrukcje historyczne, które pozwalają uczestnikom przenieś się w czasie do historii Polski.
Zamek w Rynie został zbudowany na potrzeby zakonu krzyżackiego i początkowo miał mieć w obrębie prostokąta murów, ale jednak po zbudowaniu pierwszego budynku prace zostały przerwane. W 1393 roku znowu podjęto budowę zamku z inicjatywy  mistrza Konrada von Wallenrode, który miał na celu przeznaczyć zamek  na siedzibę swojego brata. Kiedy zamek spłonął to w roku 1945 przejęto go na dom kultury i niewielkie muzeum, a w 1990 roku władze miejsce sprzedały go osobie prywatnej. Natomiast na dzień obecny pełni funkcję hotelu.
Muzeum Budownictwa Ludowego to miejsce, które znajduję się na świeżym powietrzu i często nazywane jest również skansenem. Muzeum założone zostało jako ekspozycja architektury ludowej z terenów Prus, a w 1937 roku podjęto decyzję o przeniesieniu ekspozycji do Olsztynka. Po II wojnie światowej opiekę nad zgromadzeniami sprawował Konserwator Zabytków w Olsztynie. Obecnie skansen posiada 68 obiektów architektonicznych oraz rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich polskiego pochodzenia.
Miasteczko Westernowe Mrongoville to miejsce jest w klimacie Dzikiego Zachodu, gdzie znajdziecie wiele atrakcji. W naszym miasteczku można również nauczyć się jazdy konno, przejechać bryczką oraz wiele innych. Warto również zajrzeć do biura Sheriffa z aresztem i obejrzeć zabytkową lokomotywę, cmentarz, gdzie spoczywają bandyci Dzikiego Zachodu.
Muzeum Indian w Spytkowie to prywatne muzeum, a jego właścicielem jest Bogdan Zdanowicz. Właściciel muzeum na początku prowadził Wioskę Indiańską we wsi Wolisko, a  w 2006 roku przeniósł do Spytkowa. W nowej siedzibie budynku powstało Muzeum Indian Północnoamerykańskich, w których prezentowana jest wystawa broni, strojów, przedmiotów czy zabawek.

Mazury

Mazury to region geograficzno-kulturowy, które obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego.
Mieszkańcy Mazur przez II wojną światową byli w większości protestantami wyznania luterańskiego. Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej ani pod względem kościelnym ani świeckim, dlatego też nie da się ustalić ścisłych granic Mazur.
 Do największych jezior na Mazurach należą Śniardwy, które są największym jeziorem w Polsce, a najwyższym szczytem jest Dylewska Góra.
Jeśli chodzi o pałace i dwory spełniają one funkcję użytkowe, które zwykle położone są w centrum rezydencji z założeniem parkowym.
Natomiast na terenie Warmii i Mazur obecnie znajduję się około 3200 cmentarzy, a najwięcej z nich to cmentarze ewangelicko-augsburskie. Cmentarze wiejskie zazwyczaj znajdziemy przy kościołach, a położenie cmentarzy jest w pięknym krajobrazie kępy drzew, które tworzą zielone alejki.
Obecnie niestety mazurskie cmentarze idą w zapomnienie i zostały zdewastowane wszystkie groby.
Mazury to świetne miejsce na wypoczynek aktywny oraz ten bardziej spokojny. Mamy bardzo bogatą bazę noclegową zaczynając od pokoi gościnnych, a kończąc na hotelach.

Charakterystyczne elementy krajobrazu:

 • przydrożne aleje drzew,
 • pałace oraz dwory z założeniami parkowo-ogrodowymi,
 • mazurskie cmentarze ewangelickie,
 • obiekty dawnych linii kolejowych,
 • charakterystyczne dla regionu są też pozostałości wczesnośredniowiecznych (XI–XII w.) posągów nagrobnych bądź przedstawień bóstw pruskich plemion, tzw. baby pruskie.

Międzyzdroje

Kawcza Góra to niezbyt duże wzniesienie w Międzyzdroje pokoje (61 m n.p.m.), z którego bardzo dobrze widać Zatokę Pomorską i z tego względu młode pary często udają się to miejsce na ślubne sesje zdjęciowe. Na Kawczą Górę dotrzeć można po drewnianych schodach które oficjalnie uznano, że to najdłuższe schody nad polskim wybrzeżem Bałtyku.Delikatny piasek, urocze molo i wzgórza klifowe dają wrażenie szczególnej plaży w Międzyzdroje tanie noclegi różniących się od pozostałych. Można tu również skorzystać z usług jednej z wypożyczalni sprzętu dla pasjonatów i amatorów sportów wodnych a panujące warunki zdecydowanie temu sprzyjają.Na zachód od tętniącego życiem serca Międzyzdroje noclegi blisko centrum czyli około 3 kilometry mieści się malowniczy fragment bałtyckiego wybrzeża, gdzie słonecznych promieni szukają naturyści. Wiele lat temu miało tu miejsce nawet wybory miss oraz mistera a wszystkie imprezy odbywały się bez ubrania.Zdecydowanie najbardziej popularną atrakcją Międzyzdroje noclegi blisko plaży jest cudowna plaża, otoczona wyjątkowymi krajobrazami, z ciekawą infrastrukturą, uznawanym za naprawdę dobre zapleczem gastronomicznym, podziwiana powszechnie za jedną z najlepszych pod bez podziału na warunki w Polsce. Posiadają recenzję naprawdę bezpiecznej oraz bardzo czystej, nawet pomimo przyjeżdżających do miasto w ciągu okresu wakacyjnego kilkudziesięciu tysięcy turystów. Mniej więcej 1/4 z nich to osoby pochodzący z innych krajów.Plażę otula z jednej strony pasmo piaszczystych wydm, których wielkość corocznie się zmniejsza m.in. wskutek działalności człowieka i erozji brzegowej. Rozmywane i rzeźbione przez fale urwisko można podziwiać ze szczytu wzgórza Gosań. Z wysokości 93 m cudownie widać ogromną przestrzeń Bałtyku, a przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można Świnoujście. Przez lornetkę da się spostrzec niemieckie kurorty Ahlbeck i Heringsdorf.Na obszarze punktu widokowego na Gosaniu mieszczą się schrony i nie udostępniona dla turystów atrakcja jaką jest betonowa wieża stanowiska obserwacyjnego niemieckiej artylerii nadbrzeżnej z okresu II wojny światowej. Gosań mieści się w odległości niespełna 500 m od parkingów przy drodze nr 102.Międzyzdroje noclegi Punkt widokowy na wzgórzu Gosań. Są to wzgórza morenowe na Wolinie i posiadają dosyć sporą wysokość. Największe z nich, nazywają się Grzywaczem, ma 116 m n.p.m. Warunkami niezwykle korzystnymi dla urody wolińskiego krajobrazu jest to, że zalesione pasmo mieści się na styku z brzegiem Zatoki Pomorskiej. Wybrzeże morskie znajdujące się między Wisełką a Międzyzdroje noclegi blisko morza ma charakter klifu, i to największego w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska noclegi jest wyjątkowo dobrym miejscem na wakacyjny wypoczynek nad morzem. Tamtejsza pełna piachu plaża jest czysta i obszerna. Morze, a w zasadzie Zatoka Gdańska, zajmująca plażę od północy jest naprawdę dobrym miejscem dla żeglarzy oraz pasjonatów windsurfingu. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalnie sprzętu wodnego, bary i inne atrakcje. Krynica Morska noclegi blisko morza słynie także z portu morskiego Krynica Morska noclegi blisko plaży a składa się on z dwóch niezależnych przystani czyli rybackiej i jachtowo-pasażerskiej. Jest ona bazę dla obiektów żeglarskiej oraz białej floty. W okresie wakacyjnym z tego miejsca wypływają statki rejsowe do Elbląga, Tolkmicka i Fromborka. Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej to niewielki rezerwat przyrody – obszar to około 7 hektarów – powstał w latach 60-tych XX wieku. Rezerwat mieści się na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska tanie noclegi. Główną ochroną obłożona jest tu naturalna buczyna pomorska, w tym aż 150-letnie buki. Do tego w lesie tym znajdują się inne gatunki drzew: sosna, świerk, garb, olcha czarna i sztucznie wprowadzone sosna wejmutka i modrzew europejski.Wielbłądzi Garb (48,5 m n.p.m.)znajdujący się w Krynica Morska noclegi blisko centrum to najwyższe punkt na Mierzei Wiślanej, z którego obserwować można wspaniały widok na wody Bałtyku, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie. Wielbłądzi Garb mieści się na północno – wschodnim punkcie Krynica Morska pokoje, tuż przy żółtym szlaku. Wędrując z Krynicy w kierunku Piasków ulicą Gdańską, skręcamy w prawo razem ze szlakami, w stronę Zalewu Wiślanego, którego brzegiem wędrujemy kilkaset metrów.W Krynicy Morskiej można zobaczyć jeszcze wiele innych miejsc. Na przykład mieszczący się obok latarni morskiej, cmentarz żołnierzy radzieckich. Został on otwarty w 1945 roku. Mieszczą się tu 42 zbiorowe mogiły, w których leży 240 żołnierzy radzieckich, zmarłych na terenie Krynicy Morskiej. Oprócz grobów, w środkowej części tej nekropolii, stoi wyjątkowy pomnik żołnierza radzieckiego. Wielkość 4,2 metra, a wykonany został z piaskowca.Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem w Krynicy Morskiej jest kościół parafialny pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z 1938 roku. Na obszarze Krynicy Morskiej mieści się też pomnik Pierwszych Osadników, którzy dotarli tu po II wojnie światowej i jedyna w kraju ulica Teleexpressu. To pierwsza taka na całym globie ulica, której nazwa wywodzi się od programu informacyjnego. Czyni ją tym samym także jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Interesujące jest że oficjalne otwarcie ulicy odbyło się przy audycji aż milionów widzów 5 lipca 2003, tuż po godzinie 17.00, skąd miał miejsce pierwszy poza studiem program Teleexpressu.