Kołobrzeg noclegi nad morzem

Przez Kołobrzeg noclegi przecinają w sumie 3 specjalnie przygotowane szlaki turystyczne. Oznakowane są z myślą o tych przyjezdnych, którzy poznają Kołobrzeg noclegi nad morzem i jego okolice na własnych nogach.

Szlak zielony jest ma najmniejszą długość spośród nich dystans to mniej więcej 6 kilometrów długości. Można zobaczyć kościół św. Jana Chrzciciela w Budzistowie z latarnią morską tuż obok wejścia do portu. Po drodze można zatrzymać się chociaż na moment m.in. przy bindażu w jednym z kilku parków, barwnych kamieniczkach przy ul. Stanisława Dubois czy bogactwach w postaci zabytków starego miasta. Ciekawe obiekty na tym szlaku jest dużo zdecydowanie więcej.

Patronem szlaku jest Jan Frankowski a jest to zasłużony dla Kołobrzegu społecznik, autor przewodników po Kołobrzegu bibliotekarz, popularyzator regionalnej historii i jeden z pomysłodawców powołania Muzeum Oręża Polskiego. Czerwony szlak to część międzynarodowej ścieżki turystycznej E9, biegnącej się przez ok. 4,5 tysiące kilometrów od południowo-zachodniego części Portugalii po północno-wschodnie końce Estonii. W zasadzie cały czas biegnie przez kolejne wybrzeża bądź tereny nadmorskie i tutaj w Polsce jest to 706 km trasy.

Nie inaczej jest w Kołobrzeg noclegi blisko plaży, gdzie w znacznej części E9 biegnie przez plaże i nabrzeżne parki. Większe odchylenia od tej normy mają miejsce przy pokonywaniu Parsęty. Nie schodząc ze szlaku, można obserwować m.in. Kołobrzeg tanie noclegi morzem w Skansen Morski, resztki Twierdzy Kolberg (Reduta Solna, Reduta Morast), nowoczesną przystań jachtową czy też miejsca i ośrodki działające w dzielnicy uzdrowiskowej. Zachodniopomorski Szlak Solny tak samo oznaczany jest kolorem czerwonym, jednak ciągnie się zupełnie inną osią niż europejski długi szlak wędrówkowy. Biegnie z północy na południe przez w sumie 163 kilometry, łącząc Kołobrzeg z Czaplinkiem. W mieście portowym rozpoczyna się tuż obok baszty lontowej, a dalej biegnie obok m.in. wieży ciśnień, pałacu Brunszwickich i kościoła św. Jana Chrzciciela. Ten fragment ma mniej więcej 3 kilometry a dalej są już Obroty, Czernin, Wrzosowo. Molo w Kołobrzegu jest ciekawą budowlą, ma długość aż 220 metrów, a postawione jest z betonu. W 2014 roku przeszło gruntowny remont i teraz prezentuje się cudownie. Molo w Kołobrzeg pokoje ma aż trzy kondygnacje czyli tarasy widokowe. Molo jest otwarte przez całą dobę i bezpłatne, nie tak jak np. do sopockiego molo czy tego z Międzyzdrojów. Wieczorem podziwiać można grą świateł, które zdają się mieć wieloma barwami i odcieniami danego koloru. Jest to arcyciekawie i jest charakterystyczną atrakcją tego nadmorskiego kurortu.