Mrągowo noclegi na Mazurach

Góra Czterech Wiatrów w Mrągowo noclegi mieści się nad samym jeziorem Czos.
Teren góry to 60 hektarów, z którego fragment porośnięty jest lasami.
Obserwować tu można przepiękny widok na miasto i okolice. Na szczycie Czterech Wiatrów zostało utworzone nowoczesne schronisko, w którym oprócz miejsc do spania znajduje się bar, restauracja, ogólnodostępne toalety, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz pomieszczenia socjalne do różnych celów.

Atrakcje w Mrągowie

Warto odwiedzić to miejsce ponieważ są tu idealne warunki na narty i do zabawy dla najmłodszych. Tory zjazdowe oddane są dla amatorów narciarstwa o różnym stopniu zaawansowania. W Mrągowo noclegi blisko jeziora Czos jest znajduje się sporo miejsc do wypoczynku i rekreacji. Alejki, pełne kwiatów skwery, galeria kamiennych rzeźby pod gołym niebem, parki, promenada biegnąca tuż obok jeziora Czos zachęcają do spacerów.

Warto udać się na molo, podziwiać wodne ptactwo, żaglówki, łódeczki pływające po jeziorze i wyjątkowy amfiteatr. W wyjątkowo ciepłe dni spacerowicze znajdą możliwość schłodzenia się przy jeziorku Magistrackim, przy mrągowskich fontannach na placu PCK, Wyzwolenia i w Parku Lotników z pewnością na plażach i przy Źródełku Miłości. Rodzice z dziećmi mogą aktywnie i miło przeznaczyć czas na mini przystani żeglarskiej Ekomarinie z Centrum Edukacji Ekologicznej, boiskach Orlik, w Parku linowym przy Mrongoville czy utworzonych placach zabaw, których w Mrągowo noclegi blisko plaży znajdziemy całkiem sporo.

To wioska westernowa, mieszcząca się na przedmieściach Mrągowa, tuż obok rzeki Dajny, która znana jest z kolei ze spływów kajakami. Rozrywka jest odwzorowaniem miasteczka z drugiej połowy XIX wieku, z Dzikiego Zachodu. Mieszczą się tu cudowne kobiety, groźni bandyci i oczywiście jak najbardziej kowboje.

Całkiem sporych rozmiarów jezioro rynnowe mieszczące się na Pojezierzu Mrągowskim. Fragment znajduje się w granicach Mrągowo noclegi blisko centrum. Przebywając w tej miejscowości można więc zrelaksować się nad tym akwenem wodnym i obserwować Czos wędrując promenadą. Akwen składa się z dwóch odnóg: węższej zachodniej o długości 3,5 km i szerszej wschodniej o długości 1,5 km. Oba fragmenty rozdziela półwysep z dwoma wzniesieniami: 184 m n.p.m. (Góra Czterech Wiatrów) i 143 m n.p.m.

Linia brzegowa tego mrągowskiego jeziora jest rozwinięta. Wschodnie brzegi akwenu są wysokie i otoczone pagórkami. Zachodnie brzegi są raczej dość niskie i w przeważnie bezleśne. Jezioro jest punktem na mapie turystycznej miasta Mrągowo tanie noclegi. Hotele nad jeziorem udostępniają wiele atrakcji, takich jak szkolenia żeglarskie, wyprawy wędkarskie, jazdy konne, kuligi, połowy z lodu, polowania z gwarantowaną zdobyczą. Przyjezdnych przyciąga nad jezioro Mazurska Noc Kabaretowa oraz Piknik Country. Miejsce obu imprez odbywa się bowiem w amfiteatrze mieszczącym się na brzegu jeziora.

Mrągowo domki nad jeziorem to wspaniałe miejsce dla całych rodzin lub przyjaciół nad brzegami utworzono deptaki spacerowe oraz ścieżki rowerowe. Turyści często wybierają Mazury domki nad jeziorem. Wody tego akwenu są chętnie wykorzystywane przez pasjonatów sportów żeglarskich. Mają tu miejsce różne regaty. Tuż obok jeziora Czos mieści się Źródełko Miłości które najczęściej odwiedzają zakochani, którzy chcą się utrwalić się w przekonaniu że ich uczucie przetrwa aż po grób. Do celu biegnie ścieżka widokowo-edukacyjna z zainstalowanymi wzdłuż niej tablicami informacyjnymi i ławkami na których można odpocząć.