Sopot noclegi nad morzem

Sopot to miasto w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, które położone jest na Pobrzeżu Gdańskim, między Gdańskiem, a Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Pierwsze wzmianki o Sopocie sięgają z VIII wieku i kiedyś w miejscu dzisiejszego miasta znajdował się gród. Miasto uległo szybkiemu rozwojowi i już w 1798 roku powstał pierwszy dom letniskowy. Z czasem noclegi Sopot nabrał charakteru uzdrowiska ze względu na warunki klimatyczne oraz bogaty jod. Obecnie miasto tworzy luksusowy ośrodek wypoczynkowy dla turystów z całego świata, a bliskie położenie Gdańska i Gdyni sprawia, że istnieje tu wiele możliwości ciekawego spędzania czasu.
Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Sopotu jest wizyta na sopockim molo, które jest najdłuższe w Europie. Warto odwiedzić Krzywy Domek, który został zbudowany w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53 według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego, a na parterze mieszczą się pomieszczenia handlowe, lokal gastronomiczny, bary, sushi, kawiarnie, salon urody oraz salon gier. Dla miłośników sztuki idealnym miejscem będzie Państwowa Galeria Sztuki to miejsce w którym znajduję się sztuka współczesna i tradycyjna. Prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz wydawniczą i istnieje od 1952 roku. Początkowo jako oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, a później jako samodzielne Biuro Wystaw Artystycznych. Natomiast od 1992 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Spacer Ulicą Bohaterów Monte Cassino to obowiązkowy punkt podczas przebywania w Sopocie gdyż cała ulica wyłączona jest z ruchu samochodowego i jest pełna uroczych knajpek, restauracji, kawiarni, ogródków oraz sklepików. Mamy również coś dla najmłodszych turystów i jest to Mini Zoo, czyli interaktywne Zoo, które znajduję się w Żukczynie. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić oraz pogłaskać wiele zwierzątek. Obiekt oferuje także możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych. W uliczce po drugiej stronie deptaka można zobaczyć jeden z najstarszych zabytków budownictwa Sopotu, czyli Dworek Sierakowskich. Jest to niewielki klasycystyczny Dworek z XVIII wieku i pomimo iż oddalony jest tylko o 2 minuty od głównej ulicy miasta to panuje tu cisza i spokój. Nie da się nie zauważyć kierując się na molo Latarni Morskiej, która jest częścią Szpitala Reumatologicznego, która powstała w 1903 roku. Na szczyt latarni prowadzą spiralne schody, a sama wieża ma 39 metrów wysokości. Willa Claaszena jest jedną z piękniejszych wilii, która stoi przy promenadzie jest zbudowana w 1903 roku. Budynek swój wygląd zawdzięcza właścicielowi, który przekazał architektowi wizję romantycznej willi, którą kiedyś widział. Sopot posiada bardzo dużą bazę noclegową oraz gastronomiczną także każdy znajdzie coś dla siebie i swojej kieszeni.

Sopot noclegi mad morzem bałtyckim

Ciekawymi zabytkami Spotu są przede wszystkim: Trójmiejski Park Krajobrazowy, Zakład Balneologiczny, ulica – deptak Bohaterów Monte Cassino o długości 635m. Opera Leśna, Krzywy Domek. Sopot to niezwykle popularny kurort nadbałtycki, niegdyś to rybacka wioska, która z czasem przekształciła się w atrakcyjną nadmorską miejscowość, obecnie jedna z najbardziej lubianych na polskim wybrzeżu, przyciągająca tu rok rocznie tłumy turystów, chętnie wypoczywających na piaszczystych plażach. Sopot jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek nad morzem. W mieście jest doskonale rozwinięta baza noclegowa, popularne są wille, domki, pensjonaty, hotele czy dość popularne w ostatnim czasie apartamenty Sopot. Turyści wybierają noclegi w Sopocie ponieważ miasto oferuje ciekawe atrakcje dla osób o każdym wieku. Każdego roku w okresie wakacji miasto przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Ciężko znaleźć nocleg z dnia na dzień, dlatego planowanie letniego wypoczynku najlepiej rozpocząć już w marcu. Turyści często szukają noclegów w centrum Sopotu, blisko słynnego deptaka ulica Bohaterów Monte Cassino. Noclegi blisko Monciaka bo tak potocznie nazywana jest ta ulica przez mieszkańców oraz turystów. Wydarzenia takie jak wystawy, koncerty, festiwale, konferencje, międzynarodowe spotkania odnajdują w Sopocie swoje miejsce. Ulice pełne kawiarni, restauracji, galerii sztuki, plaża widoczna z wielu miejsc miasta to oddech dla Gdyni i Gdańska po ciężkim dniu, to miasto wypoczynku. Kolejnym miejscem są gokarty, stadnina koni i możliwość przejażdżki a zimą lodowiska. Także o każdej porze roku nie będziecie się tutaj nudzić. Sopockie plaże są wyposażone w liczne bary i kawiarenki można spacerować, moczyć nogi, pić winko i oczywiście pełną piersią wdychać cenny jod. Ponadto coraz więcej gości odwiedza Trójmiasto także zimą. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Wakacje nad morzem to ulubione miejsce rodzin z dziećmi a Sopot uwielbiają młodzi ludzie. Tu nie ma miejsca na nudę, noclegi Sopot to oferta na każdą kieszeń, chociaż wiadomo że noclegi w centrum Sopotu oprócz wysokiego komfortu to też wyższa cena. Miasto cyklicznie urządza wiele imprez, m. in.: Międzynarodowy Festiwal Literacki Sopot, Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival, Sopot Jazz Festival, Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Dwa Teatry czy TOPtrendy, którego organizatorem jest telewizja Polsat.