Darłowo i miejsca, które warto zobaczyć

Darłowo to miasto nadmorskie w województwie zachodniopomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim, a najwyższe obszary miasta to wzniesienie Janówek oraz wzniesienie cmentarza. Cała północna część miasta objęta jest obszarem chronionego krajobrazu Koszaliński Pas Nadmorski. Polska straciła miasto Darłowo w 1308 roku, gdy Brandenburczycy zgarnęli miasto, a następnie przekazali je rodowi Święców.
W 1382 roku w Darłowie urodził się znany król Norwegii Eryk i po detronizacji wrócił do Darłowa i zaczął rozbudowywać miasto oraz też tutaj został pochowany.
Natomiast w 1946 roku Darłowo zostało włączone administracyjnie do województwa szczecińskiego w powojennej Polsce, zaś niemiecka ludność została wysiedlona do Niemiec. Obecnie kontynuowanie tradycji szkolnictwa jest Zespół Szkół Morskich.
 Miasto to jest pełne szlaków turystycznych, rowerowych, a latem możliwe są rejsy turystyczne. Darłowo jest bardzo bogatą bazą noclegową zaczynając od pokoi gościnnych idąc poprzez hotele, kwatery, pensjonaty w zależności od Waszych standardów.

Miejsca, które warto zobaczyć:

Latarnia Morska Darłowo
to latarnia morska, która jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona do zwiedzania. Latarnia została podwyższona o jedną kondygnację w 1927 roku i zbudowano na niej galeryjkę oraz laternę z białą kopułą i do dnia dzisiejszego tak wygląda. Lokalizacja Darłowskiej latarni jest bardzo niekorzystna ze względu na warunki hydrologiczne. Kapitalny remont latarni odbył się w 2006 roku i od tego też momentu można ją zwiedzać.
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek, którego budowę rozpoczęto w 1352 roku za panowania Bogusława V. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, a dopiero od roku 1930 muzeum. Na zamku można zwiedzić wysoką wieżę z atrakcyjnie oświetlonym wejściem, wystawę morską, wystawę ptaków oraz można zobaczyć wiele zabytkowych mebli.
Bunkry w Darłowie zbudowane zostały przez Niemców w okresie II wojny światowej, a zaczęto je tworzyć kilka lat przed wojną. Powstało również kilka takich bunkrów typowo mieszkalnych, gdzie w jednym potrafiło zmieścić się około 70 osób. Bunkry całkowicie od niedawna są atrakcją miasta i istnieje możliwość zwiedzania samemu lub z przewodnikiem za dodatkową opłatą. Trasa jest bardzo ciekawa, a wewnątrz bunkrów zachowało się bardzo niewiele sprzętów, które warto zobaczyć.
Brama Wysoka w Darłowie nazywana również Kamienną lub Murowaną została ona zbudowana w XIV wieku i stanowi część nieistniejących już murów miejskich. Brama pełni funkcję obronną, reprezentacyjną i obserwacyjną, ale również posiada ona cztery kondygnacje i większość cegieł jest ułożona z wątku wendyjskim. We wnętrzu bramy zachowały się otwory strzelnicze mimo iż już kilka razy była przebudowywana.
Ratusz w Darłowie przebudowany został w 1725 roku poprzez dobudowanie jednej z kondygnacji utrzymując przy tym styl barokowy, a przed ratuszem znajduję się fontanna, która pochodzi z 1919 roku.
Leonardia to miejsce odpoczynku, a zarazem świetnej zabawy, gdzie znajdziecie setki gier. Świetna forma na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a przy tym poznania nowych ludzi zarówno  dobrze się bawiąc. Również organizujemy imprezy integracyjne dla firm, urodziny oraz imprezy okolicznościowe.