Pisz wczasy na Mazurach

Pisz to miasto w województwie warmińsko-mazurskim i leży ono na Mazurach. Miejscowość ta jest bogata historii oraz zabytków. Uważam, że to idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich, którzy uwielbiają kontakt z przyrodą.
Pisz prawa miejskie otrzymał przez elektora Fryderyka Wilhelma I i był to rok 1645. Mówi się o pruskim pochodzeniu tej miejscowości, a świadczy o tym dobrze wszystkim znana Kamienna Baba, czyli historyczna pozostałość po tych ludach i do dziś dalej nie wiadomo do czego Prusom służyły te pomniki.
Coś dla miłośników odpoczynku na łonie natury też mamy, a mianowicie polecamy skorzystać z wycieczek turystycznym statkiem  „Smętek” w rejsy po jeziorach, a przy tym będą Wam towarzyszyć niezapomniane widoki, warto wybrać Mazury domki nad samym jeziorem.
Samo otoczenie Puszczy Piskiej zachęca turystów do pieszych jaki rowerowych wędrówek, gdzie wokół nas tyle pięknej zieleni.
Jeśli chodzi o bazę noclegową mamy do dyspozycji hotele, pensjonaty, pokoje, gospodarstwa agroturystyczne oraz hotele czy pensjonaty. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie i według swoich oczekiwań.
Pisz domki nad jeziorem to także świetne miejsce dla miłośników odpoczynku na plaży. Natomiast w 2013 roku zmodernizowane kąpielisko miejskie przy jeziorze Roś oferuję wspaniałą plażę oraz bezpieczne wody. Na terenie miasta znajduję się dworzec kolejowy i autobusowy, z którego można dojechać do Olsztyna, Gdańska, Białegostoku, Ełku i Warszawy.
 
Będąc w Piszu warto również zobaczyć:

  • Ratusz z 1900 roku,
  • Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela z 1843 roku, w środku znajduje się piękny ołtarz z XVII w.
  • Ruiny zamku krzyżackiego przy ul. Gizewiusza.
  • Muzeum Ziemi Piskiej.
  • Dom przy Rybackiej 8 z XVIII w.
  • Kamienną babę stojącą na placu Daszyńskiego.
  • Wieżę ciśnień z 1907 roku.