Mikołajki – Mazury

Mikołajki to miasto, które uchodzi za żeglarską stolicę Polski, a jest położone nad Jeziorem Tałta i Jeziorem Mikołajskim.
Pierwsze wzmianki o miejscowości sięgają roku 1444, ale mimo to prawa miejskie otrzymały dopiero w 1726 roku od króla pruskiego Fryderyka Wilhelma I.
Mikołajki stały się bardzo popularną miejscowością turystyczną od roku 1920. Nazwa miejscowości pochodzi od patrona kościoła św. Mikołaja.
Mikołajki noclegi z widokiem na jezioro to idealna baza wypadowa do rejsów po jeziorach, ale również ma świetne warunki do uprawiania wielu sportów wodnych. Zimą natomiast można uprawiać narciarstwo zjazdowe czy biegowe. Co roku właśnie tutaj odbywają się różne imprezy oraz wydarzenia, a jednym z nim jest Rajdowe Mistrzostwa Świata.
Jeśli chodzi o bazę noclegową i gastronomiczną to jest bardzo rozwinięta, dzięki temu każdy turysta znajdzie coś według swoich potrzeb. Zaczynając od hoteli po pensjonaty, kwatery czy też pola namiotowe.
Będąc w Mikołajkach myślę, że warto spróbować dań rybnych, które podawane są na różne sposoby.
Jeśli chodzi o położenie miasta to myślę, że właśnie ten malowniczy krajobraz przyciąga turystów, bo widoki oraz atrakcje są warte odwiedzenia. Mazury domki nad jeziorem, trzeba już wcześniej rezerwować ponieważ domki nad jeziorem Mazury to bardzo popularne miejsca, noclegi nad jeziorem.
Myślę, że pierwszym miejscem, które warto odwiedzić to Wioska Żeglarska Mikołajki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych portów, która znajduję się w samym centrum Mikołajek, a klimat tego miejsca jest wyjątkowy iż na miejscu znajdziemy kilkanaście różnych restauracji, a jednocześnie zapewni pełen komfort żeglarzom. W każdym sezonie na terenie Wioski Żeglarskiej odbywają się koncerty na żywo, a dla miłośników aktywnego spędzenia czasu mamy wypożyczalne wodnych sprzętów. Kolejnym taki miejscem będzie Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy i jest rejestrowany jako zabytek miasta, a budowla jego została zaprojektowana przez architekta Karla Friedricha Schinkla w stylu klasycystycznym. We wnętrzu świątyni znajduję się sklepienie kolebkowe z kasetonami i zmontowane nad wejściem organy wykonane zostały w Ełku. Natomiast ściany kościoła są ozdobione obrazami i tablicami, które pochodzą z XVII i XIX wieku. Równie ciekawym miejscem jest Gród Galindów , który był krainą zamieszała przez plemię Galindów i według przekazów ustnych Galindowie zamieszkiwali głównie tereny podmokłe, co miało na celu uniknięcie najazdów ze strony plemion. Na takich właśnie terenach budowali sobie drewniane chaty, a do ich osady prowadziło zwykle kilkanaście ścieżek. To miejsce zapewni każdemu niezapomnianą przygodę i poznanie historii świata z przeszłości. Największy polski żaglowiec śródlądowy nosi nazwę „Chopin”, a zbudowany został w stylu XIX-wiecznego brygu. Na statku organizowane są imprezy, które pozwolą odkryć siłę zespołowej współpracy oraz szlifować działania kreatywnego myślenia.

Rejsy są ogromną frajdą dla wszystkich naszych turystów ponieważ dbamy o każdy szczegół, a każdego turystę traktujemy bardzo indywidualnie. Myślę, że zdecydowanie największą atrakcją dla wszystkich będzie Park Wodny Tropicana , gdzie niezależnie od pogody będziecie się świetnie bawić. Do Waszej dyspozycji mamy baseny rekreacyjne, sportowe, basen z hydromasażem, brodzik dla dzieci, jaskinia solna, jacuzzi, sauny, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji.