Świeradów-Zdrój wczasy na Dolnym Śląsku

Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe w województwie dolnośląskim, które położone jest na wysokości 450-710 m. n. p. m. w Górach Izerskich. To idealne miejsce na wypady do miejscowości Szklarska Poręba czy Jelenia Góra.

Pierwsze wzmianki o Świeradowie pochodzą z 1524 roku i już wtedy okryte zostały wody mineralne.
Wiek XVII był bardzo trudny dla miasta pod względem licznych plądrowań przez wojska carskie oraz atak Szwedów na zamek Gryf, wtedy też miasto było w opłakanym stanie.

Natomiast w 1795 roku wybudowano pierwszy dom zdrojowy i był też jednym z pierwszych uzdrowisk, gdzie wprowadzono kąpiele w wywarze z kory świerku i w borowinie.
Świeradów-Zdrój noclegi domki ma doskonałą bazę szlaków pieszych oraz rowerowych i nie bez przyczyny nazywany jest rajem dla rowerzystów.

Zdecydowanie wyjątkowość tego miejsca stanowi najdłuższa na Dolnym Śląsku hala spacerowa, egzotyczna roślinność, promenada spacerowa, tarasy, sztuczna grota oraz galeria widokowa na wieży z zegarem.

Wody lecznicze, które u nas znajdziecie służą do picia, ale również używane są do kąpieli jak wyżej wspomniałam. Nasze wody leczą choroby reumatyczne, układu krążenia oraz choroby ginekologiczne.
Świeradów Zdrój noclegi centrum jeśli chodzi o turystykę to odwiedza nas bardzo dużo turystów z Niemiec gdyż u nas znajdziecie mnóstwo noclegów zaczynając od hoteli na wysokich poziomach, po jakieś kwatery czy też pokoje gościnne.