Reda

Reda to kaszubskie miasto w województwie pomorskim, które położone jest nad rzeką Redą i stanowi jedno z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Blisko z tąd do miejscowości Rewa, Mechelinki czy Gdynia.
Pierwszy Miejski Dom Kultury został założony w 1961 roku i pierwotnie składał się z Sali widowiskowej, w której skład wchodziło kino, sala klubowa, sala telewizyjna, biura kierowników oraz biblioteka.

Bardzo szybki rozwój był pod koniec XX wieku i było to związane z budową osiedla bloków z mieszkaniami dla pracowników budowanej w latach 1982-1990 Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu.

Jeśli chodzi o przyrodę to północne i zachodnie obszary miasta są porośnięte lasami Puszczy Darżlubskiej, w których rośną między innymi sosny, świerki czy buki.
Natomiast tereny położone na wschodniej części zajmują łąki torfowe, które są porośnięte zagajnikami, dzięki czemu urozmaicają krajobraz.
 
Reda jest bardzo rozwinięta jeśli chodzi o bazę turystyczną, znajdziecie tutaj szlaki turystyczne, rowerowe czy też motoryzacyjne, ale również atrakcje wodne się znajdą.
W tym miejscu nie da się nudzić, bo każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Warto odwiedzić Park miejski, który położony jest nad malowniczą rzeką Redą, gdzie znajdziecie siłownię, plaże, plac zabaw, skatepark oraz amfiteatr także nasze pociechy na pewno nie będą się nudzić. Mimo tego iż plaża nie jest za duża to cieszy się dużą popularnością, a tuż przy niej powstała przystań kajakowa, która jest idealnym miejscem na rozpoczęcie spływu.
Kolejnym miejscem i myślę, że największą atrakcja będzie Aquapark, w którym każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie i będzie się świetnie bawić. Znajdzie tutaj sauny różnego rodzaju, łaznie, zjeżdżalnie, ogród, jacuzzi, baseny, tunele, bicze wodne oraz wiele innych.
Następnym miejscem będzie kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który wybudowany został z funduszy państwowych i parafialnych w stylu neogotyckim. W XII wieku wniesiono drewniany kościół pod wezwaniem świętych Apostołów Piotra i Pawła z fundacji książąt pomorskich. Ta świątynia przetrwała panowanie Krzyżaków, ale również napad Szwedów na Polskę.

Mamy rozwinięta bazę noclegową oraz gastronomiczną także każdy znajdzie coś dla siebie i według swoich oczekiwań.