Solina wczasy w Bieszczadach

Solina to nie wielka miejscowość leżąca na terenie województwa podkarpackiego. Wieś ta jest położona w bardzo malowniczej okolicy i leży nad jeziorem Solińskim.
Historia Soliny jest długa i sięga początków XV wieku i w tym też okresie była własnością Kmitów. Wieś była miejscowością, w której zamieszkiwali głównie Polacy, a po zakończeniu II wojny światowej z miejscowości wysiedleni zostali żyjący tam Ukraińcy.
Natomiast na dzień dzisiejszy Solina jest miejscem, w którym większość mieszkańców jest pracownikami znajdującej się tam elektrowni, ale jest również miejscem, gdzie latem wypoczywa wiele turystów, co ma związek z położeniem geograficznym.

Solina jest doskonałą bazą wypadową na górskie szczyty, a szczególnie decydując się na wędrówkę jednym z mających swój początek w Solinie górskich szlaków i można liczyć na piękne panoramy oraz dzikiej przyrody.
Ważną atrakcją miejscowości jest zdecydowanie Jezioro Solińskie, a nad jeziorem znajdują się plaże, gdzie można się wykąpać. Turyści mają możliwość także spędzić czas żeglując, wypożyczając sprzęt wodny, a także spędzić czas na wędkowaniu, zwłaszcza Bieszczady domki należą do bardzo popularnych.

Solina jest miejscowością bardzo rozwinięta jeśli chodzi o bazę noclegową oraz gastronomiczną. Na terenie znajdziecie wiele możliwości noclegu zaczynając od pokoi, po domki, apartamenty czy hotele także coś na każdą kieszeń i według Waszych oczekiwań.
Turyści mają możliwość skosztowania specjałów kuchni regionalnej i warto spróbować właśnie tych lokalnych potraw.