Co warto zobaczyć na Mazurach?

Wilczy Szaniec została zbudowana, aby Hitler mógł z niej dowodzić wojskami i w jej skład wchodzili najważniejsi wojskowi, którym stale towarzyszył Hitler. Kwatery te leżały w lasach i były bardzo dobrze maskowane i składały się z żelbetowych bunkrów. Muzeum udostępnione zostało do zwiedzania w 1959 roku jeszcze przed zakończeniem rozminowania. Natomiast w 2017 roku obiekt zmienił użytkownika, który ograniczał komercyjne wykorzystywanie obiektu.
Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo im. Prof. Benedykta Dybowskiego to ogród zoologiczny, który znajduję się w Puszczy Piskiej, a założycielem tego miejsca jest doktor Andrzej Krzywiński. Park został założony w 1992 roku i początkowo pełnił badawczą funkcję fermy jeleni, a obecnie prowadzi wycieczki edukacyjne. Oprócz działalności edukacyjnej i turystycznej głównym celem parku jest ochrona ginących gatunków.
Twierdza Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która zbudowana została w latach 1844-1856 na rozkaz króla Fryderyka Wilhelma IV i została przygotowana dla załogi liczącej około 3000 żołnierzy. Niemcy w 1945 roku opuścili twierdzę bez walki, a po II wojnie światowej twierdzą zarządzało wojsko polskie. W 1994 roku miasto w większości przekazano Towarzystwu Miłośników Twierdzy Boyen, a Towarzystwo zapewniło całodobowy nadzór.
Kraina Wielkich Jezior Mazurskich jest to wyjątkowy obszar w skali całego kraju i Europy. Jest bardzo bogaty pod względem przyrodniczym i pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i letników. 
Park Miniatur Warmii i Mazur
to atrakcja edukacyjno-rozrywkowa, która powstała w 2009 roku i ma na celu przybliżenie kultury regionów Warmii i Mazur. Na terenie parku poza miniaturowymi obiektami znajduję się ogród warzywny i Kwatery Głównej Adolfa Hitlera oraz lapidarium. W Parku organizowane są również pikniki, gry i zabawy oraz rekonstrukcje historyczne, które pozwalają uczestnikom przenieś się w czasie do historii Polski.
Zamek w Rynie został zbudowany na potrzeby zakonu krzyżackiego i początkowo miał mieć w obrębie prostokąta murów, ale jednak po zbudowaniu pierwszego budynku prace zostały przerwane. W 1393 roku znowu podjęto budowę zamku z inicjatywy  mistrza Konrada von Wallenrode, który miał na celu przeznaczyć zamek  na siedzibę swojego brata. Kiedy zamek spłonął to w roku 1945 przejęto go na dom kultury i niewielkie muzeum, a w 1990 roku władze miejsce sprzedały go osobie prywatnej. Natomiast na dzień obecny pełni funkcję hotelu.
Muzeum Budownictwa Ludowego to miejsce, które znajduję się na świeżym powietrzu i często nazywane jest również skansenem. Muzeum założone zostało jako ekspozycja architektury ludowej z terenów Prus, a w 1937 roku podjęto decyzję o przeniesieniu ekspozycji do Olsztynka. Po II wojnie światowej opiekę nad zgromadzeniami sprawował Konserwator Zabytków w Olsztynie. Obecnie skansen posiada 68 obiektów architektonicznych oraz rzadkich gatunków zwierząt gospodarskich polskiego pochodzenia.
Miasteczko Westernowe Mrongoville to miejsce jest w klimacie Dzikiego Zachodu, gdzie znajdziecie wiele atrakcji. W naszym miasteczku można również nauczyć się jazdy konno, przejechać bryczką oraz wiele innych. Warto również zajrzeć do biura Sheriffa z aresztem i obejrzeć zabytkową lokomotywę, cmentarz, gdzie spoczywają bandyci Dzikiego Zachodu.
Muzeum Indian w Spytkowie to prywatne muzeum, a jego właścicielem jest Bogdan Zdanowicz. Właściciel muzeum na początku prowadził Wioskę Indiańską we wsi Wolisko, a  w 2006 roku przeniósł do Spytkowa. W nowej siedzibie budynku powstało Muzeum Indian Północnoamerykańskich, w których prezentowana jest wystawa broni, strojów, przedmiotów czy zabawek.

Mazury

Mazury to region geograficzno-kulturowy, które obejmuje tereny Pojezierza Mazurskiego i Pojezierza Iławskiego.
Mieszkańcy Mazur przez II wojną światową byli w większości protestantami wyznania luterańskiego. Mazury nigdy nie stanowiły odrębnej jednostki administracyjnej ani pod względem kościelnym ani świeckim, dlatego też nie da się ustalić ścisłych granic Mazur.
 Do największych jezior na Mazurach należą Śniardwy, które są największym jeziorem w Polsce, a najwyższym szczytem jest Dylewska Góra.
Jeśli chodzi o pałace i dwory spełniają one funkcję użytkowe, które zwykle położone są w centrum rezydencji z założeniem parkowym.
Natomiast na terenie Warmii i Mazur obecnie znajduję się około 3200 cmentarzy, a najwięcej z nich to cmentarze ewangelicko-augsburskie. Cmentarze wiejskie zazwyczaj znajdziemy przy kościołach, a położenie cmentarzy jest w pięknym krajobrazie kępy drzew, które tworzą zielone alejki.
Obecnie niestety mazurskie cmentarze idą w zapomnienie i zostały zdewastowane wszystkie groby.
Mazury to świetne miejsce na wypoczynek aktywny oraz ten bardziej spokojny. Mamy bardzo bogatą bazę noclegową zaczynając od pokoi gościnnych, a kończąc na hotelach.

Charakterystyczne elementy krajobrazu:

 • przydrożne aleje drzew,
 • pałace oraz dwory z założeniami parkowo-ogrodowymi,
 • mazurskie cmentarze ewangelickie,
 • obiekty dawnych linii kolejowych,
 • charakterystyczne dla regionu są też pozostałości wczesnośredniowiecznych (XI–XII w.) posągów nagrobnych bądź przedstawień bóstw pruskich plemion, tzw. baby pruskie.

Międzyzdroje

Kawcza Góra to niezbyt duże wzniesienie w Międzyzdroje pokoje (61 m n.p.m.), z którego bardzo dobrze widać Zatokę Pomorską i z tego względu młode pary często udają się to miejsce na ślubne sesje zdjęciowe. Na Kawczą Górę dotrzeć można po drewnianych schodach które oficjalnie uznano, że to najdłuższe schody nad polskim wybrzeżem Bałtyku.Delikatny piasek, urocze molo i wzgórza klifowe dają wrażenie szczególnej plaży w Międzyzdroje tanie noclegi różniących się od pozostałych. Można tu również skorzystać z usług jednej z wypożyczalni sprzętu dla pasjonatów i amatorów sportów wodnych a panujące warunki zdecydowanie temu sprzyjają.Na zachód od tętniącego życiem serca Międzyzdroje noclegi blisko centrum czyli około 3 kilometry mieści się malowniczy fragment bałtyckiego wybrzeża, gdzie słonecznych promieni szukają naturyści. Wiele lat temu miało tu miejsce nawet wybory miss oraz mistera a wszystkie imprezy odbywały się bez ubrania.Zdecydowanie najbardziej popularną atrakcją Międzyzdroje noclegi blisko plaży jest cudowna plaża, otoczona wyjątkowymi krajobrazami, z ciekawą infrastrukturą, uznawanym za naprawdę dobre zapleczem gastronomicznym, podziwiana powszechnie za jedną z najlepszych pod bez podziału na warunki w Polsce. Posiadają recenzję naprawdę bezpiecznej oraz bardzo czystej, nawet pomimo przyjeżdżających do miasto w ciągu okresu wakacyjnego kilkudziesięciu tysięcy turystów. Mniej więcej 1/4 z nich to osoby pochodzący z innych krajów.Plażę otula z jednej strony pasmo piaszczystych wydm, których wielkość corocznie się zmniejsza m.in. wskutek działalności człowieka i erozji brzegowej. Rozmywane i rzeźbione przez fale urwisko można podziwiać ze szczytu wzgórza Gosań. Z wysokości 93 m cudownie widać ogromną przestrzeń Bałtyku, a przy sprzyjającej pogodzie dostrzec można Świnoujście. Przez lornetkę da się spostrzec niemieckie kurorty Ahlbeck i Heringsdorf.Na obszarze punktu widokowego na Gosaniu mieszczą się schrony i nie udostępniona dla turystów atrakcja jaką jest betonowa wieża stanowiska obserwacyjnego niemieckiej artylerii nadbrzeżnej z okresu II wojny światowej. Gosań mieści się w odległości niespełna 500 m od parkingów przy drodze nr 102.Międzyzdroje noclegi Punkt widokowy na wzgórzu Gosań. Są to wzgórza morenowe na Wolinie i posiadają dosyć sporą wysokość. Największe z nich, nazywają się Grzywaczem, ma 116 m n.p.m. Warunkami niezwykle korzystnymi dla urody wolińskiego krajobrazu jest to, że zalesione pasmo mieści się na styku z brzegiem Zatoki Pomorskiej. Wybrzeże morskie znajdujące się między Wisełką a Międzyzdroje noclegi blisko morza ma charakter klifu, i to największego w Polsce.

Krynica Morska

Krynica Morska noclegi jest wyjątkowo dobrym miejscem na wakacyjny wypoczynek nad morzem. Tamtejsza pełna piachu plaża jest czysta i obszerna. Morze, a w zasadzie Zatoka Gdańska, zajmująca plażę od północy jest naprawdę dobrym miejscem dla żeglarzy oraz pasjonatów windsurfingu. Na miejscu można skorzystać z wypożyczalnie sprzętu wodnego, bary i inne atrakcje. Krynica Morska noclegi blisko morza słynie także z portu morskiego Krynica Morska noclegi blisko plaży a składa się on z dwóch niezależnych przystani czyli rybackiej i jachtowo-pasażerskiej. Jest ona bazę dla obiektów żeglarskiej oraz białej floty. W okresie wakacyjnym z tego miejsca wypływają statki rejsowe do Elbląga, Tolkmicka i Fromborka. Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej to niewielki rezerwat przyrody – obszar to około 7 hektarów – powstał w latach 60-tych XX wieku. Rezerwat mieści się na południe od drogi Przebrno-Krynica Morska tanie noclegi. Główną ochroną obłożona jest tu naturalna buczyna pomorska, w tym aż 150-letnie buki. Do tego w lesie tym znajdują się inne gatunki drzew: sosna, świerk, garb, olcha czarna i sztucznie wprowadzone sosna wejmutka i modrzew europejski.Wielbłądzi Garb (48,5 m n.p.m.)znajdujący się w Krynica Morska noclegi blisko centrum to najwyższe punkt na Mierzei Wiślanej, z którego obserwować można wspaniały widok na wody Bałtyku, Zalew Wiślany oraz Wysoczyznę Elbląską. Dodatkowo jest to najwyższa stała wydma w Europie. Wielbłądzi Garb mieści się na północno – wschodnim punkcie Krynica Morska pokoje, tuż przy żółtym szlaku. Wędrując z Krynicy w kierunku Piasków ulicą Gdańską, skręcamy w prawo razem ze szlakami, w stronę Zalewu Wiślanego, którego brzegiem wędrujemy kilkaset metrów.W Krynicy Morskiej można zobaczyć jeszcze wiele innych miejsc. Na przykład mieszczący się obok latarni morskiej, cmentarz żołnierzy radzieckich. Został on otwarty w 1945 roku. Mieszczą się tu 42 zbiorowe mogiły, w których leży 240 żołnierzy radzieckich, zmarłych na terenie Krynicy Morskiej. Oprócz grobów, w środkowej części tej nekropolii, stoi wyjątkowy pomnik żołnierza radzieckiego. Wielkość 4,2 metra, a wykonany został z piaskowca.Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem w Krynicy Morskiej jest kościół parafialny pw. św. Piotra Apostoła i św. Franciszka z 1938 roku. Na obszarze Krynicy Morskiej mieści się też pomnik Pierwszych Osadników, którzy dotarli tu po II wojnie światowej i jedyna w kraju ulica Teleexpressu. To pierwsza taka na całym globie ulica, której nazwa wywodzi się od programu informacyjnego. Czyni ją tym samym także jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Interesujące jest że oficjalne otwarcie ulicy odbyło się przy audycji aż milionów widzów 5 lipca 2003, tuż po godzinie 17.00, skąd miał miejsce pierwszy poza studiem program Teleexpressu.

Jarosławiec

Turyści szukający noclegu nad morzem coraz częściej decydują się na domki letniskowe. Doskonałym miejscem nie tylko na letni wypoczynek jest Jarosławiec.

Najciekawsze atrakcje w Jarosławcu to:

 • Aquapark Panorama Morska – doskonałe miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, o każdej porze roku.
 • Piaszcza i szeroka plaża.
 • Pomnik Rybaka.
 • Latarnia Morska.
 • Baza Harcerska.
 • Przystań Kutrów Rybackich.
 • Muzeum Bursztynu.

Warto odwiedzić to miejsce poza sezonem, kiedy ruch zamiera i do głosu dochodzi tylko piękny krajobraz z wysokim, 40-metrowym klifem oraz kutrami rybaków. Nie ma tu miejsca na nudę, wioska i jej okolice mają dużo do zaoferowania nawet poza sezonem letnim. Noclegi blisko morza Jarosławiec to ciekawa i bogata oferta, mnóstwo tu willi, kwater oraz domków letniskowych. Dzieciaki będą tu miały wiele atrakcji. Dają dużo komfortu, wygody i niezależności. Popularną miejscowością jest Jarosławiec noclegi to nadbałtycka wieś letniskowa, pięknie położona w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Środkowym, niedaleko Darłowa. Parki rozrywki w Jarosławcu to kompleksowa lista różnego rodzaju parków rozrywki z Jarosławca i z sąsiednich miejscowości. Letniskowa miejscowość na pomorzu zachodnim jest Jarosławiec. To świetne miejsce na rodzinny wypoczynek w Jarosławcu, zwłaszcza dla tych którzy lubią aktywny wypoczynek. Znaleźć tu można wpisy np. o parku miniatur, parku bajek, cyrklandzie czy westernowym miasteczku. Noclegi Jarosławiec to dawna wieś rybacka leżąca na wysokim klifie, dzięki czemu krajobraz tego miejsca jest bardzo ciekawy i roztaczają się stąd niesamowite widoki. Jedną z atrakcji wioski jest Latarnia Morska, która latem udostępniona jest dla turystów. Ponadto jest przystań morska – z kolorowymi kutrami i rybakami oferującymi świeżą rybkę. Rodziny z dziećmi także znajdą tu mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc, bo przecież oprócz plażowania i leniuchowania warto aktywnie spędzić czas na przykład udając się na wycieczkę rowerową.

Rewal

Decydując się na noclegi w Rewalu na turystów czeka piękna piaszczysta plaża i mnóstwo atrakcji. Znajduje się tu Amfiteatr, Muzeum Rybołówstwa Morskiego czy zabytkowe kamieniczki rybackie z XVI i XIX w, a tuż nad brzegiem morza, przy ul. Parkowej znajduje się taras widokowy, skąd można podziwiać najpiękniejsze, rewalskie wschody i zachody słońca. Druga znajduje się na platformie widokowej w centrum i podziwiać z niej można plażę i morze. Powstanie miejscowości łączy się z powstaniem karczmy zbójeckiej u schyłku XIV wieku. W Rewalu znajduje się bardzo dużo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jedną z nich jest Bajkowa Chatą, gdzie można zobaczyć postaci z popularnych bajek takich jak Królowa Śniegu, Baba Jaga czy wampir Drakula. Rodzinny wypoczynek w Rewalu będzie niezapomniany, dzięki ciekawym zabytkom oraz wydarzeniom jakie cyklicznie odbywają się tu w czasie wakacji Przy kąpielisku zlokalizowana jest zjeżdżalnia plażowa oraz komercyjne tory wodne oferujące m.in. przejażdżki skuterami wodnymi, jazdę na banacie czy rejsy łodziami motorowymi i katamaranami. Rewal podziwiać można z dwóch kamer. Jedna ulokowana jest w centrum Rewala i pokazuje plac z wielorybami. Rewal to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Szerokie plaże, bezpośredni dostęp do morza, lasy sosnowe, bogate w jod powietrze dają liczne możliwości spędzenia wolnego czasu w pięknym otoczeniu i korzystnym dla samopoczucia mikroklimacie. W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Asekuracja” z Sosnowca. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00. Tu nie ma miejsca na nude, w sezonie letnim jest bardzo dużo turystów ale poza sezonem, także przybywają tu turyści z całej Polski. Rewal noclegi blisko plaży to liczne domki, wille i pensjonaty, gdzie z roku na rok przybywa nowych miejsc noclegowych. Turyści chętnie wybierają Rewal noclegi z wyżywieniem, jest do po prostu wygodne, a dania serwowane są smakowite, często też typowe regionalne. Plaże w gminie Rewal są bardzo czyste i na wysokim poziomie. Wysokie klify łagodnie przechodzące w wydmy, sosnowe lasy, bogate w jod powietrze oraz złote, piaszczyste plaże to bezsprzecznie największe atuty miejscowości. Noclegi nad morzem to czas na wymarzony odpoczynek, spędzony w gronie najbliższych. Park Wieloryba edukuje na temat morza. Jej wybudowanie przyczyniło się do powstania osady rybackiej. Rewal leży na Pobrzeżu Szczecińskim pomiędzy Dziwnowem a Trzebiatowem. We wsi przeważają niskie budowle, co stwarza specyficzny klimat tego kurortu. Noclegi Rewal to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek.

Rewa

Miejscowość z dwoma letnimi kąpieliskami i dwiema przystaniami morskimi dla rybaków. Piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Rewa noclegi blisko plaży niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki i z rybołówstwa oraz sportów wodnych. Rewa noclegi to także doskonała baza wypadowa na rower. Od tego czasu co roku  umieszcza się tu kolejne trzy tablice upamiętniające osoby związane z morzem. Początek miał miejsce w 2004 roku kiedy to na Cyplu Rewskim (tzw. Szperku) odsłonięto Krzyż Morski oraz tablice upamiętniające gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego to rewski armator rybackiego oraz Jana Leszczyńskiego – wybitnego wychowawcę kadr morskich. Rewa stanowi alternatywę dla często zatłoczonych miejskich kąpielisk Trójmiasta. Tą wieś letniskową chętnie wybierają rodziny z dziećmi na wypoczynek nad morzem. Ciekawym i fajny miejsce w Rewie jaki warto odwiedzić jest  Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. Wydarzeniem przyciągających turystów jest Marsz Śledzia. Zimą i latem wędrują dziesiątki osób przecinając Zatokę Gdańską na 10-kilometrowym odcinku między Kuźnicą a Rewą. W miejscowości znajduje się parafia rzymskokatolicka pw. św. Rocha, należąca do dekanatu Gdynia-Oksywie, archidiecezji gdańskiej. Ciekawostką jest, że można tu dotknąć suchą ręką zatopionego okrętu podwodnego, który spoczywa na dnie morza. Można także tu pojeździć na rowerze po leśnych trasach, wzdłuż plaży a dzięki dobremu połączeniu z Gdynią stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Rewa znajduje się między Puckiem a Gdynią. Piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Rewa noclegi blisko plaży niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki i z rybołówstwa oraz sportów wodnych. W czasie opadania wód równie fenomenalnym zjawiskiem są ukazujące się na powierzchni morza wysepki. Te niewielkie kawałeczki lądu są dostępne dla turystów, ale dostać się do nich można jedynie korzystając z np. motorówki. Rewa noclegi blisko plaży niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki i z rybołówstwa oraz sportów wodnych. Rewa noclegi to także doskonała baza wypadowa na rower. Ruch turystyczny związany jest z położeniem. Kaszuby noclegi w Rewie znajdują się dwie przystanie morskie dla rybaków Rewa I obejmuje pas plaży wschodniej przy zejściu ul. Morskiej i Rewa II – pas plaży północnej w pobliżu ul. Rybackiej.

Wicie

Planując noclegi nad morzem mamy duży wybór miejsc noclegowych. Wypoczywając nad morzem i opalając się w tylnej części plaży znajdują się wydmy, które porośnięte są sosnowym lasem. Nadmorskie miejscowości oferują wypoczynek o każdej porze roku. Polecaną miejscowością i dobrze znaną wśród turystów jest noclegi Wicie. Ta niewielka wieś znajduje się w zachodniej części pomorza w pobliżu Darłowa. Z samego centrum miejscowości na plaże jest zaledwie 400 metrów. Plaża jest bardzo piaszczysta, gdzie nie gdzie pojawiają się małe kamyczki. Plaża w Wiciu jest bardzo cieniona przez turystów z uwagi na czystość i bliskość z miejsc noclegowych. Ciekawym sposobem na wypoczynek jest odwiedzenie zewnętrznej siłowni, która znajduje się przy ulicy Plażowej. Jest fantastycznym miejscem zwłaszcza dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Siłownia zewnętrzna jest darmowa i dostępna dla każdego – dostosowana zarówno dla dzieci, dorosłych i seniorów, osób początkujących i zaawansowanych sportowców. Tuż obok znajduje się nowy plac zabaw dla dzieci. Turyści, którzy decydują się na noclegi w Wiciu powinni wybrać się nad jezioro Kopań. Warto wiedzieć, że panują tu dobre warunki żeglarskie, wiatr i fala jest tu niemal zawsze co doceniają windsurferzy i żeglarze. To też dobre miejsce dla wędkarzy. Rodzinny wypoczynek nad morzem to też wycieczki rowerowe, które uwielbiają dzieci. Można zwiedzić okoliczne miejscowości nad morskie w ciekawy sposób. Szlak Wiatraków to trasa rowerowa licząca ponad trzynaście kilometrów i przebiegająca ona przez cztery miejscowości: Wicie, Kopań, Cisowo i Darłowo to jedna z łatwych tras, są też trudniejsze i dłuższe. Ciekawostką jest fakt, że najbardziej atrakcyjną częścią jeziora jest jego południowy brzeg., w którym zobaczymy najwięcej podwodnych, kamiennych raf, przy których i na których kręcą się sandacze i okonie. Noclegi Wicie wybierają osoby pragnące wypoczynku i zregenerowania sił. Znajdziemy noclegi w domki Wicie komfortowo urządzone, dające dużo swobody. Wicie noclegi przyciąga turystów ceniących spokój i odpoczynek od wielkiego miasta, a szeroka, piaszczysta plaża, kameralny klimat, cisza i spokój – tym wszystkim mogą cieszyć turyści wypoczywający w Wicie noclegi blisko plaży. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla osób w każdym wieku.

Szczecin

Noclegi w Szczecinie znajduje się Jezioro Szmaragdowe i rezerwat przyrody „Zdroje” wchodzący w skład Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” oraz usytuowany w północnej części aglomeracji szczecińskiej obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 „Dolina Dolnej Odry”. Szukając noclegu nad morzem warto wybrać Pomorze Zachodnie. Doskonałym miejscem noclegi Szczecin na odpoczynek po zwiedzaniu jest Jezioro Dąbie, Ogród Dendrologiczny i Park im. Jana Kasprowicza. Jedne z najciekawszych atrakcji miasta to Muzeum Techniki i Komunikacji, Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne, Ogród Róż „Różanka”, Błonia, Papugarnia, Muzeum Historii Szczecina i Teatr Lalek „Pleciuga”.

W Szczecinie wiele się dzieje. Warto wybrać się na:
– Tydzień Kresowy Kaziuki i Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wizualnej inSPIRACJE w marcu,
– Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” i Rajd Magnolii w kwietniu,
– Dni Morza w czerwcu,
– Festiwal Młodych Talentów we wrześniu,
– Szczeciński Festiwal Tatuażu w listopadzie

Szczecin noclegi oferuje wypoczynek i wiele atrakcji nie tylko latem. Najważniejsze zabytki Szczecina obejmują Stare Miasto, Basztę Siedmiu Płaszczy, Bramę Portową, Bramę Królewską, Bazylikę Archikatedralną pw. św. Jakuba i Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica. Ten ostatni to centralna biblioteka regionu. W miejscu dzisiejszego Szczecina w VII-VI wieku p. n. e. znajdowała się osada łużycka. Pomorze wraz ze Szczecinem zostało przyłączone do Polski w 967 r. przez księcia Mieszka I, a w 1243 r. książę Barmin I nadał Szczecinowi prawa miejskie. Miasto jest ośrodkiem gospodarczym i turystycznym regionu, a także centrum akademickim i kulturalnym. W Szczecinie prowadzona jest gospodarka morska, znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Noclegi w Szczecinie znajduje się Jezioro Szmaragdowe i rezerwat przyrody „Zdroje” wchodzący w skład Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” oraz usytuowany w północnej części aglomeracji szczecińskiej obszar specjalnej ochrony ptaków Natura 2000 „Dolina Dolnej Odry”. Miasto podzielone jest na 37 osiedli administracyjnych, które składają się na 4 dzielnice: Północ, Południe, Śródmieście i Zachód. Szczecin sąsiaduje z trzema rozległymi kompleksami leśnymi: Puszczą Wkrzańską od północy, Puszczą Bukową od południa i Puszczą Goleniowską od wschodu. Szczecin to nadmorskie miasto w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim i stolica województwa, położone nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie na Pobrzeżu Szczecińskim. Jest trzecim największym miastem w Polsce.

Sarbinowo

Pomorze Zachodnie dysponuje doskonałą bazą noclegową. Znajdziemy tu wille, apartamenty, pensjonaty i oczywiście coraz bardziej popularne domki Sarbinowo. Miejscowość ta jest idealnym miejscem na wakacyjny urlop w rodzinnym gronie. Wieś znajduje się w województwie zachodniopomorskim w powiecie koszalińskim. Noclegi Sarbinowo to oferta dla każdego. Miejscowość ta leży na Wybrzeżu Sowińskim 7 km od Mielna, które także dobrze znane jest turystom. W miejscowości znajduje się kościół wzniesiony w 1856 z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta, posiadający witraże w ostrołukowych oknach. Na ścianach znajdują się stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez Jerzego Nowosielskiego. W Sarbinowie znajduje się także zabytkowa chałupa z 1804. Ma ona ściany konstrukcji szachulcowej z drewna dębowego i kryty trzciną dach. Stanowi ona przykład chałupy rybackiej zwanej wąskofrontową. Położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielno i Ustronie Morskie zapewnia wiele atrakcji w pobliżu. Teraźniejsze Sarbinowo leży blisko brzegu morza, jednak nie od zawsze tak było. Tanie noclegi blisko morza Sarbinowo . Turyści co roku chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży. Atutem Sarbinowa jest niedroga – w stosunku do sąsiednich większych kurortów – baza noclegowa. W pobliżu Sarbinowa odwiedzić można Mielno i Gąski z latarnią morską. Okolice pozwalają poznać szlaki turystyczne. To na plaży tłumnie zbierają się plażowicze, a nawet przy niesprzyjającej pogodzie warto pospacerować po plaży, wdychając zdrowy jod i podziwiając bezmiar wody.  Należy zauważyć, iż do Sarbinowa turyści przyjeżdżają także poza sezonem letnim. Wysokie stężenie jodu w powietrzu doskonale wpływa na nasz układ odpornościowy i to jest powód dla którego wiele osób przyjeżdża tu jesienią, zimą oraz wiosną. Ponadto okoliczne atrakcje zachwycą każdego a najmłodsi nie będą się tu nudzić. Sarbinowo domki letniskowe blisko plaży . Koniecznie trzeba odwiedzić tą letniskową wieś i przekonać się jakie to fajne miejsce. Wypoczynek i noclegi blisko morza Sarbinowo szukają miłośnicy morskich kąpieli i plażowania. Dzięki dobrze rozwiniętym sieciom ścieżek rowerowych i licznym wypożyczalniom sprzętu można udać się na kilkugodzinną wycieczkę.