Solina

Solina to nie wielka miejscowość leżąca na terenie województwa podkarpackiego. Wieś ta jest położona w bardzo malowniczej okolicy i leży nad jeziorem Solińskim.

Historia Soliny jest długa i sięga początków XV wieku i w tym też okresie była własnością Kmitów. Wieś była miejscowością, w której zamieszkiwali głównie Polacy, a po zakończeniu II wojny światowej z miejscowości wysiedleni zostali żyjący tam Ukraińcy.
Natomiast na dzień dzisiejszy Solina jest miejscem, w którym większość mieszkańców jest pracownikami znajdującej się tam elektrowni, ale jest również miejscem, gdzie latem wypoczywa wiele turystów, co ma związek z położeniem geograficznym.

Solina jest doskonałą bazą wypadową na górskie szczyty, a szczególnie decydując się na wędrówkę jednym z mających swój początek w Solinie górskich szlaków i można liczyć na piękne panoramy oraz dzikiej przyrody.
Ważną atrakcją miejscowości jest zdecydowanie Jezioro Solińskie, a nad jeziorem znajdują się plaże, gdzie można się wykąpać. Turyści mają możliwość także spędzić czas żeglując, wypożyczając sprzęt wodny, a także spędzić czas na wędkowaniu, zwłaszcza Bieszczady domki należą do bardzo popularnych.

Solina jest miejscowością bardzo rozwinięta jeśli chodzi o bazę noclegową oraz gastronomiczną. Na terenie znajdziecie wiele możliwości noclegu zaczynając od pokoi, po domki, apartamenty czy hotele także coś na każdą kieszeń i według Waszych oczekiwań.
Turyści mają możliwość skosztowania specjałów kuchni regionalnej i warto spróbować właśnie tych lokalnych potraw.

Łeba

Łeba to miasto w północnej Polsce położona na Wybrzeżu Słowińskim nad rzekami Łebą i Chełstem. Miasto uzyskało prawa miejskie w połowie XIV wieku i stało się to za panowania krzyżaków.
Łeba zaczęła się bardzo rozwijać w XIX wieku, ale jednak prawdziwy rozkwit miasta zaczął się, gdy wybudowano szosę z Łeby do Lęborka.

Natomiast po II wojnie światowej nadmorskie miasto stało się miejscem letniskowym i kurortem dla turystów, który stale się rozrasta.
Łeba jest miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną przez turystów, głównie ze względu na szerokie i czyste plaż, a na plaży znajduję się wiele punktów gastronomicznych oraz sklepików z pamiątkami.

Jeśli chodzi o bazę noclegową jest bardzo rozbudowana i z pewnością każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Zaczynając od pokoi gościnnych, domki letniskowe, hotele, apartamenty także jest w czym wybierać.

Warto odwiedzić Prywatne Muzeum Motyli, bo jest to naprawdę bardzo wyjątkowe miejsce. Miejsce to powstało w 1999 roku i jest uznana za największą atrakcję turystyczną Łeby. Muzeum można odwiedzać przez cały rok, a ekspozycja prezentuje 4500 tysiąca okazów, ale też dużą kolekcję przedmiotów związanych z motylami i owadami.
Następnym pięknym miejscem jest Labirynt, który przeznaczony jest dla odważnych osób, które posiadają dobrą orientację w terenie. Miejsce to posiada 5 baz, a przed wejściem do labiryntu dla chętnych można skorzystać z wypożyczalni drewnianych wózków, które ułatwią przejście labiryntu z małymi dziećmi. Labirynt znajduję się w parku, gdzie znajdziecie magiczny ogród drewnianych gier wielkoformatowych, a  w nim sporo gier zręcznościowych.
Wieża widokowa w Rąbce znajduję się zaledwie 6 km od centrum Łeby, a myślę, że warto się tam przejechać. Każdy kto wejdzie na szczyt wieży będzie mógł podziwiać cudowne widoki oraz panoramę Jeziora Łebsko. Mimo, że dla turystów wieża służy tylko jako atrakcja to celem jej wybudowania było monitorowanie przeciwpożarowe, a obecnie z wieży korzystają pracownicy Słowiańskiego Parku Narodowego, którzy obserwują siedliska ptaków.
Wyżej wspomniałam o Muzeum Wyrzutni Rakiet i tak warto zobaczyć to miejsce, które było hitlerowskim poligonem, a w czasie II wojny światowej testowano tam rakiety przeciwlotnicze. Obecnie na miejscu znajdziemy rakiety, które pochodzą z różnych okresów, bunkry dowodzenia, hale montażowe oraz wystawę uzbrojenia.
Okolice Łeby słyną ze wspaniałych wydm ruchomych, które stanowią atrakcje turystyczną na skalę europejską i leżą na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego.
Łeba Park to miejsce dla całej rodziny, gdzie znajdziemy dinozaury, które wyginęły 65 milionów lat temu, ale dziś zainteresowanie nimi jest o wiele większe. Park daję nam możliwość poznania bliżej tych ogromnych gadów, a położenie Parku jest bardzo blisko morza co daję ciekawy klimat tego miejsca. Modele dinozaurów, które znajdziecie w Parku są wykonane w naturalnej wielkości, a największą uwagę przykuwa mający 43 metrów długości Seismosaurus i wysokości aż 13 metrów.

Hel

Hel noclegi Placówka ta pełni rolę odnawiania i ochrony fok szarych w obszarze południowego Bałtyku od 1999 roku, lecz działalność miał miejsce już dużo wcześniej. Inspirację brano po udanej próbie wyleczenia pierwszego zwierzaka o imieniu Balbin. Podleczone foki oraz uzyskany podczas hodowli przychówek zostają oddane środowisku, aby uzupełnić straty w wolnej mieszczącej się w Bałtyku populacji. Hel noclegi blisko morza.
Ludzie docierając w to miejsce, uczą się, że karmienie fok oraz informacje na żywo będzie o pełnej godzinie, tzn. o 11:00. Należy poczekać kilka minut. Można to obserwować dwa razy w ciągu dnia. O 11:00 i o 14.00. Miejsce to składa się z trzech zbiorników hodowlanych, gdzie w czasie karmienia, foki swobodnie sobie przepływają, gdzie chcą. Podczas występu piękne zwierzęta przynoszą swoim nauczycielom to co im rzucono, czyli piłki, kółka itp. Ludzi jest zazwyczaj całkiem sporo więc warto zająć sobie dobre miejsce.

Hel noclegi blisko plaży – miasto w województwie pomorskim, w powiecie puckim, położone na cyplu Mierzei Helskiej nad Morzem Bałtyckim. Ośrodek turystyczny i kąpielisko nadmorskie, ośrodek rybołówstwa, garnizon Marynarki Wojennej z portem wojennym. Port morski Hel domki noclegi ma przystań rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej. Las na Cyplu Helskim nie tylko jest Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym i wyjątkowym miejscem na spacery, ale kryje też wiele rozrywek dla dzieci, turyści z dziećmi często wybierają noclegi z nad morzem. Najbardziej znana z nich jest latarnia morska. Mierzy ona 41,5 m, a na wysokości 38,5 m mieści się taras widokowy, z którego można obserwować panoramę Helu. Latarnia jest cały czas w użyciu a jej światło można obserwować z odległości ok. 36 km. Cena biletu normalnego wynosi 7 zł, natomiast ulgowego 5 zł.

Ciekawa jest też przeszłość latarni w Helu. Wiadomo, że na innych konstrukcjach w tym miejscu palono ogień od bardzo dawna, a po 1647 r. zbudowano specjalny żuraw w tym celu. Pierwszą murowaną latarnię na Cyplu Helskim uruchomiono 1 sierpnia 1827 r. Konstrukcję tę jednak wysadzono we wrześniu 1939 r., aby przeszkodzić działalność niemieckiej artylerii. Dziś mieszcząca się latarnia pochodzi z czasów okupacji z 1942 r

Bez wątpienia atrakcją dla dzieci jeszcze bardziej nawiązującą z działaniami wojskowymi, są liczne bunkry, schrony, umocnienia i resztki po bateriach przeciwlotniczych, które można obserwować spacerując po lesie na końcu Półwyspu Helskiego. Konkretne znaczenie Helu od lat było niezwykle duże, dlatego jest to obecnie jedno z najlepszych miejsc na polskim wybrzeżu do obserwowania dawnych wojskowych umocnień z pierwszej połowy XX w.

Gdańsk

Wędrówka po Gdańsk noclegi ma swój start i metę przy ulicy Mariackiej, jednej z najbardziej charakterystycznych w Polsce, będącej częścią Głównego Miasta. Nie łatwo oderwać wzroku od wyjątkowo zdobionych kamienic, w których mieszczą się dzieła sztuki i kawiarnie. Spore wrażenie robi spora Bazylika Mariacka – największa ceglana konstrukcja kościelna w Europie, budowana przez 159 lat. Wieża kościoła ma aż 78 metrów wysokości, a obszar bazyliki prawie pół hektara. We wnętrzu świątyni uwagę zwraca niezwykły, 14-metrowy zegar astronomiczny z 1470 roku. Więcej. Osiedle Zaspa w przeciągu kilku lat stało się największą w Polsce zrzeszoną galerią murali która obecnie składa się z prawie 60 malowideł znajdujących się na budynkach miasta. Wszystko miało swój start od muralu przedstawiającego Lecha Wałęsę, Jana Pawła II oraz elementy związane z Solidarnością. Pierwsze dużych rozmiarów obrazy powstały w 1997 roku podczas ogólnoświatowego festiwalu murali przygotowanego z okazji 1000-lecia Gdańsk noclegi blisko morza. Trzy razy w tygodniu odbywają się też darmowe wycieczki z przewodnikiem po zaspiańskich muralach. Podczas zwiedzania najbardziej bogatej galerii noclegi Gdańsk pod gołym niebem można poznać historię tego miejsca i usłyszeć różne anegdoty o powstawaniu tych niezwykłych malowideł.

Westerplatte było obszarem na którym rozpoczęła się II wojna światowa przez agresję Niemców na Polskę. Można dotrzeć tutaj statkiem pirackim spod Żurawia w Gdańsk noclegi blisko centrum Głównym. Poznać można kilka bardzo interesujących informacji z II wojny światowej. Miejsce utworzono na pamiątkę i chwałę obrońców Westerplatte, Poczty Polskiej w Gdańsku i innych godnych pamięci ludzi polskiego wybrzeża we wrześniu 1939 roku.

Gdańsk jest to miasto na prawach powiatu w północnej częsci Polsce w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego.

Droga jaką warto wybrać prowadzi od Góry Gradowej, przez obiekt PKS, tunel pod dworcem, w następnym punkcie ulicą Korzenną, Jana Heweliusza i nstępnie bardzo ciekawą ulicą, która ma wiele nazw. Ciekawie widać to na mapie. Później są to: Rajska, Wielkie Młyny, Podmłyńska, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka i Garbary.

Wielka Zbrojownia to ten ciekawie odrestaurowany renesansowy obiekt w kolorze wyjątkowego różu, z tymi wszystkimi złoceniami, zdobieniami, cudowną fasadą, herbami, rzeźbami i całym pozostałym wyposażeniem. Dawniej trzymano tam broń, rusznice, muszkiety, szable, tarcze, dzidy, włócznie.

Obecnie znajduje się tu Akademia Sztuk Pięknych. Po ataku w 1813 r. Prusacy rozbroili Gdańsk tanie noclegi. Dobra przewieźli do Grudziądza 60 tys. sztuk broni ręcznej i 900 dział.

Szczyrk

Piękno Beskidu Śląskiego kusi i przyciąga turystów z całej Polski na wypoczynek zimą i latem. Szczyrk noclegi jest miejscowością turystyczną, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom aktywnego wypoczynku, tu nie ma miejsca na nudę i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawostką jest, że w centrum oddalonego o 2 km jest skocznia narciarska.

Warto zwrócić uwagę na Sanktuarium na Górce – miejsce kultu Maryjnego, oraz na liczne otwarte przestrzenie, z których rozpościera się wspaniały widok na Skrzyczne i Wielką Czantorię. Kryta pływalnia w Szczyrku jest idealnym rozwiązaniem dla dzieci, które już potrafią pływać, ze względu na głębokość basenu.

Na rodzinne wakacje polecamy Beskid Śląski, jest to bardzo ciekawy turystycznie region Polski, świetne miejsce na spędzenie rodzinnych wakacji, świetnym miejscem będzie Szczyrk, który nastawiony jest na aktywny wypoczynek o każdej porze roku, dlatego też oprócz wypożyczalni sprzętu narciarskiego znajdziemy tu wypożyczalnie rowerów, dla dzieci, młodzieży, dorosłych, górskie i miejskie. Choć Szczyrk kojarzy się głównie z nartami i górskimi wycieczkami, warto również skorzystać z lodowiska. Piękne miasto, doskonale nastawione na turystów, dysponuje bogatą bazą noclegową, licznymi atrakcjami i zabytkami dla osób w każdym wieku. Tu aktywnie możesz spędzić wolny czas lub na totalnym luzie leniuchując.

Piękno miasta oraz jego liczne atrakcje zachęcają do aktywnego wypoczynku. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka przygotowań olimpijskich w Szczyrku warto skorzystać z kortów tenisowych. Szczyrk apartamenty to popularny sposób na noclegi w górach. Planując noclegi w Szczyrku miasto oferuje ciekawą bazę noclegową. Szczyrk to miasteczko turystyczne w Beskidzie Śląskim, leżące u podnóża góry Klimczok. Planując wypoczynek w Beskidzie Śląskim warto wybrać noclegi w Szczyrku. Szczyrk apartamenty to popularny sposób na noclegi w górach. Warto zwrócić uwagę na Sanktuarium na Górce – miejsce kultu Maryjnego, oraz na liczne otwarte przestrzenie, z których rozpościera się wspaniały widok na Skrzyczne i Wielką Czantorię.

Ustroń

Jednym z najchętniej odwiedzanych miast Beskidu Śląskiego jest uzdrowiskowy Ustroń. Miejsce klimatyczne, niezwykłe, doskonałe dla miłośników narciarstwa oraz jazdy na rowerze. Położenie miejscowości między górami Czantorią Wielką a Równicą dodaje jej atrakcyjności.

Szczyty te uwielbiane są przez górskich wędrowców i narciarzy. Ponadto to także świetne miejsce dla osób lubiących kolarstwo górskie. Ustroń noclegi blisko wyciągu wybierają osoby spędzające tu ferie lub można wybrać noclegi w Szczyrku. Baza noclegowa w Ustroniu jest doskonale rozwinięta, znajdują się tu wille, pokoje gościnne, kwatery prywatne, pensjonaty, hotele a w pobliżu domki Ustroń. Ogród Zoologiczny Leśny Park Niespodzianek zlokalizowany jest na Zawodziu – dzielnicy uzdrowiskowej Ustronia. To specjalny rodzaj ogrodu, gdzie zwierzęta mogą być nie tylko oglądane, ale także dotykane, a jeśli trafi się do Parku w odpowiednich godzinach, można nawet zwierzęta nakarmić. Rodzinny wypoczynek w Ustroniu przyciąga także wizyta w całorocznym torze saneczkowym, usytuowany jest w Górskim Parku Równica. Jest to pierwszy w Beskidach tor saneczkowy typu roller coaster. Tuż obok strefy sportu i rekreacji, powstał wybieg dla psów, wszystko w trosce o naszych czworonożnych pupili oraz czystość miasta. Miejsce zostało wyposażone w ciekawe urządzenia jak np. platformę, płotek, tunel sprawnościowy, czy „psią łapę”. Ideą wybiegu dla psów było stworzenie miejsca, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca.

Wędrując czerwonym szlakiem z Ustronia przez uzdrowiskową dzielnicę Zawodzie na Równicę, natkniemy się na „leśny kościół”, gdzie w okresie kontrreformacji miejscowi ewangelicy uczestniczyli w nabożeństwach. W tym ciekawym miejscu znajduje się płaski kamień niegdyś służący za ołtarz oraz głaz z tablicą. Różnorodność i bogactwo wystaw oraz szeroka oferta imprez kulturalnych sprawia, iż Muzeum w Ustroniu otwarte jest codziennie. Wybierając noclegi Ustroń warto wybrać się do Parku Zdrojowego. Na jego terenie znajduje się ścieżka zdrowia z zamontowanymi na stałe urządzeniami jak na siłowni. Można ćwiczyć na świeżym powietrzu, a spacerując podziwiać piękne rozległe widoki. Miejscem godnym uwagi, które da nam prawdziwą lekcje historii jest Chlebowa Chata.

Miejsce niezwykłe, zachwyci i zainteresuje dzieci jak i rodziców. To miejsce, które przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi. Dorosłym przypominamy jak życie wyglądało 50 – 100 lat temu i przywołujemy ich wspomnienia, zaś młodszym pokazujemy jak wyglądało życie ich dziadków. W Ustroń noclegi blisko tras biegowych i bliskich okolicach znajdują się doskonale przygotowane do każdego sezonu wyciągi i stoki narciarskie. Na nich można wypożyczyć sprzęt narciarski, zjeść ciepły posiłek a ze szczytów podziwiać niezwykłą panoramę Beskidu Śląskiego. W parku czeka na turystów, kuracjuszy i oczywiście mieszkańców specjalnie utworzona strefa sportu i rekreacji. Wkraczając do parku otwiera się przed nami cudowny świat zieleni. Miejsce to zapewni niezapomnianą rozrywkę dal każdego: dla dzieci, dorosłych, wszystko w połączeniu zalet rodzinnego parku i zdrowego trybu życia.

Suwałki

Popularne są noclegi na Podlasiu. Ta część Polski uwielbiana jest przez turystów i chętnie odwiedzana o każdej porze roku. Warto wybrać noclegi w Suwałkach, to stolica Suwalszczyzny i jest to drugie miasto pod względem wielkości w województwie podlaskim. Lokalizacja miasta jest wyjątkowa, leży między Suwalskim Parkiem Krajobrazowym a Wigierskim Parkiem Narodowym, to także ciekawe położenie geologiczne, specyficzny mikroklimat, gdzie zimy długie i mroźne a lata gorące i parne. W pobliżu polskiego bieguna zimna. Agroturystyka Suwałki jest popularnym trendem, wielu turystów wybiera także domki Suwałki. Ciekawostką jest, że na zabytkowych obiektach i w pobliżu szczególnie atrakcyjnych miejsc pojawiły się tablice z informacją historyczną po polsku i angielsku oraz fotokod, który po zeskanowaniu smartfonem łączy turystę z odpowiednią stroną miejskiego portalu. Warto odwiedzić suwalskie nekropolie, jedyne takie miejsce w Polsce , gdzie obok siebie spoczywają Tatarzy, Żydzi, Prawosławni, Staroobrzędowcy, Ewangelicy, Katolicy. Co ciekawe a każdym z tych cmentarzy odbywają się jeszcze pochówki, gdyż w dalszym ciągu żyją nieliczni członkowie tych społeczności. Podlasie agroturystyka Zwiedzając Suwałki trzeba koniecznie zobaczyć budynki, w których rodzili się sławni Suwalczanie np. Maria Konopnicka, Alfred Wierusz Kowalski czy Andrzej Wajda. Głównym deptakiem jest ulica Chłodna. Deptak łączący najstarszą część miasta, czyli teren  wokół Parku Konstytucji 3 Maja, z młodszą częścią miasta – Placem Marii Konopnickiej. Odbywają się kiermasze sztuki ludowej, występy kapel podwórkowych, teatrów ulicznych, a podczas Suwałki Blues Festiwal. Wybierając Suwałki noclegi z dziećmi warto zatrzymać się blisko Zalewu Arkadia. Zbiornik wodny o powierzchni 11 hektraów, który powstał na początku XVIII wieku. jest ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców. Jest plaża, siłownia pod chmurką, skatepark, boisko do gry w siatkówkę plażową, korty, ostatnio trwają pracę przy zagospodarowywaniu wyspy na Zalewie a dookoła została wytyczona ścieżka spacerowo-rowerowa.

Fajną atrakcją dla rodzin z dziećmi, które planują noclegi Suwałki jest Szlak Krasnoludków. Spacerując według mapki odnajdujemy brązowe rzeźby małych bohaterów: Kronikarza Koszałka Opałka, krasnoludka Kocie Oczko, króla Błystka, strażników Pakułę i Mikułę i wielu innych. Wybierając Suwałki noclegi z dziećmi warto także wybrać się do aquaparku. Doskonałe miejsce na rodzinny wypoczynek i zabawę w deszczowe dni.

Sokółka

Coraz większą popularnością cieszy się agroturystyka Sokółka. Liczne atrakcje przyciągają turystów z całej Polski. Warto odwiedzić tą miejscowość i latem i zimą. W początku XVI wieku istniał tu dwór myśliwski Sucholda znajdujący się we władaniu królowej Bony, który został nadany jej przez Zygmunta Starego w roku 1524 wraz z rozległym obszarem od Kowna do Narwi i Świsłoczy, jaki wydzielił z Puszczy Grodzieńskiej. W 2009 roku Sokółka obchodziła 400-lecie istnienia. Sokółka jest miastem, gdzie turyści mogą zobaczyć kilka interesujących miejsc, przede wszystkim jednak można się tu zatrzymać na posiłek lub noclegi Sokółka jest miastem wielu kultur, leży w województwie podlaskim. Podlasie domki cieszą się dużą popularnością. Odsłonięty został w czerwcu 1979 roku. W ostatnich latach zasłynęła przede wszystkim Cudem Eucharystycznym (przemienieniem Hostii we fragment ludzkiego serca). Warto wybrać noclegi w Sokółce wiosną i latem, doskonałe miejsce na wycieczki piesze i rowerowe. tanie noclegi Sokółka znajdziemy w wielu gospodarstwach. Miejsce, które warto zobaczyć to Kościół św. Antoniego Padewskiego Kościół charakteryzuje trójnawowa struktura, oraz jednokondygnacyjna fasada zwieńczona dwiema symetrycznie rozmieszczonymi wieżami na rzucie kwadratów. Można tu pojeździć na rowerze, pospacerować, popływać kajakiem itp. Na południowy wschód od miasta rozlewa się niewielki zbiornik wodny – Zalew Sokólski, nad którym powstała plaża miejska, boisko do siatkówki plażowej, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kort tenisowy oraz noclegi.

Miejscem które warto zobaczyć jest Muzeum Ziemi Sokólskiej, mieści się w centrum miasta w zabytkowym budynku z XVIII wieku, jedna z wystaw stałych mówi o tatarskiej ludności zamieszkującej te tereny od czasu, kiedy osiedlił ich tu król Jan III Sobieski. W początku XVI wieku istniał tu dwór myśliwski Sucholda znajdujący się we władaniu królowej Bony, który został nadany jej przez Zygmunta Starego w roku 1524 wraz z rozległym obszarem od Kowna do Narwi i Świsłoczy, jaki wydzielił z Puszczy Grodzieńskiej. W 2009 roku Sokółka obchodziła 400-lecie istnienia.

Z tej okazji w Sokółce zorganizowano wiele imprez ze znanymi artystami. Wyprodukowano też sokólską monetę o nazwie „Sokole”. To jednak nie jedyny powód, dla którego turyści chętnie odwiedzają Sokółkę. Sokółka jest miastem, gdzie turyści mogą zobaczyć kilka interesujących miejsc, przede wszystkim jednak można się tu zatrzymać na posiłek lub nocleg Sokółka jest miastem wielu kultur, leży w województwie podlaskim. Sokółka noclegi z dziećmi to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek w gronie najbliższych. Coraz większą popularnością cieszy się agroturystyka Sokółka. Liczne atrakcje przyciągają turystów z całej Polski. Warto odwiedzić tą miejscowość i latem i zimą. Warto wybrać noclegi w Sokółce w gronie najbliższych, tu zawsze można aktywnie wypocząć. Tu znajduje się świetna baza noclegowa i wiele atrakcji, popularne są agroturystyka Sokółka oraz domki.

Rajgród

W obecnych czasach turyści szukają spokojnego miejsca do wypoczynku, w otoczeniu zieleni, przyrody z dala od miejskiego zgiełku, polecamy Rajgród noclegi z wyżywieniem to opcja zdecydowanie dla rodzin z dziećmi. Atrakcyjny jest również szlak rowerowy wokół J. Rajgrodzkiego (ok. 60 km); wspaniałe widoki, zabytki, możliwość kąpieli, oraz skorzystania ze sprzętu pływającego; Rajgród i Tamę (4 km) łączy ścieżka rowerowa. Rajgród noclegi nad jeziorem domki niewielkie miasto znajdujące się w województwie podlaskim, położone nad Jeziorem Rajgrodzkim. Agroturystyka Rajgród zyskuje na popularności i chętnie odwiedzana jest przez całe rodziny czy grupy przyjaciół. Miejscowość ta stanowi świetną bazę wypadową na liczne atrakcje Podlasia. Miejsce zwłaszcza latem tętni życiem i staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Oznaczony szlak rowerowy z Rajgrodu przez Wojdy, Rybczyznę, Woźnawieś i Kuligi prowadzi do leśniczówki Grzędy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku. Urozmaicona rzeźba terenu podnosi atrakcyjność krajobrazową, zapewniając zmienność otoczenia, kontrastowość form, liczne punkty widokowe z rozległymi panoramami, co zachęca turystów do wędrówek pieszych, rowerowych, kajakowych po licznych szlakach na owym terenie sprawia że Podlasie domki należą do bardzo popularnych miejsc turystycznych w Polsce często wybieranych przez turystów.

Rezerwat przyrody Czapliniec w okolicach wsi Bełda, utworzono dla ochrony kolonii lęgowej czapli siwej, a jednocześnie zachowania boru sosnowego, a ponadto torfowiska przejściowego z wieloma rzadkimi gatunkami roślin. Walory przyrodnicze i turystyczne Rajgrodu to: Kompleks leśny, który porastają lasy głównie iglaste z przewagą sosny, w których nad brzegami jezior zlokalizowanych jest 10 ośrodków wypoczynkowych. Rynnowe Jezioro Rajgrodzkie o powierzchni 1514 ha, ok. 54 km linii brzegowej, średniej głębokości 17 m i najgłębszym punktem 52 m. tanie noclegi Rajgród. Jezioro ma 5 odnóg, na których zawsze są dogodne warunki do żeglowania. Jest to siedlisko bezcennych gatunków roślin bagiennych, ornitofauny oraz największa w Polsce ostoja naturalna Łosia. Dolny bieg rzeki Jegrzni i Kanał Kuwasy to obszar styku z najcenniejszą substancją środkowego basenu z tysiącami hektarów unikalnych w skali światowej niskich łąk, bagien i torfowisk Czerwonego Bagna.

Hajnówka

Każdego roku na Podlasie przyjeżdża coraz większa liczba turystów, którzy chętnie zatrzymują się i wybierają noclegi w Hajnówce. Ta miejscowość stanowi świetną bazę wypadową na liczne atrakcje Podlasia a także do uprawiania aktywnego wypoczynku. Miłośników rowerów i pieszych wędrówek zachwycą liczne ciekawe szlaki. Dla lubiących spacery z kijkami tzw. nordic walking fajną trasą jest. Ścieżka doskonała dla wszystkich, którym marzy się odpoczynek z dala od zgiełku miast. Trasa spina malownicze zakątki północnej części Puszczy Białowieskiej, ciche spokojne miejscowości Narewka oraz Janowo. Szlak częściowo pokrywa się ze ścieżką edukacyjną „Pod Dębami” Nadleśnictwa Browsk, umożliwiającą kompleksowe poznanie puszczy, walorów przyrodniczych oraz zagrożeń hamujących jej rozwój. Trzeba tu być o każdej porze roku aby dostrzec uroki jesiennych barw, lasy okryte białym puchem, zieleniejące się lasy i bory a także dojrzałe w letnim słońcu owoce. To miejsce urzeka i nie będziecie się tu nudzić. Dla najmłodszych czeka także wiele atrakcji. Turyści którzy raz tu przyjadą później tylko wracają.

W Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego w dużych zagrodach przebywają najwięksi przedstawiciele ssaków Puszczy Białowieskiej: żubr, jeleń, łoś, sarny, dziki oraz duże drapieżniki: wilk i ryś. Basen rekreacyjny jest wyposażony w dwa tory do nauki pływania, masaże ławeczkowe, gejzer podwodny, przeciwprąd, sztuczną rzekę, kulę wytwarzającą fale, urządzenia do masażu karku i masaże ścienne oraz wannę jacuzzi. Białowieża noclegi domki jak i noclegi w Hajnówce i okolicach są dobrze przygotowane na przyjęcie każdego turysty. Z roku na rok przybywa kwater, willi, pensjonatów czy gospodarstw agroturystycznych, zwłaszcza Hajnówka agroturystyka należy do najpopularniejszych. W okolicy jest Chatka Baby Jagi, to magiczne miejsce dla dzieci i nie tylko. Dobrze znana jest także Wiata turystyczna mieszcząca się na ul. Warszawskiej, która stanowi początek niebieskiego szlaku w Puszczy Białowieskiej. W mieście znajduje się Park Miniatur Zabytków Podlasia. Mnóstwo tu ścieżek rowerowych oraz pieszych, dzięki czemu miłośnicy dwóch kółek będą mogli się wyszaleć po zawiłych trasach. Agroturystyka na Podlasiu rozwija się coraz prężniej.

Trzeba tu być o każdej porze roku aby dostrzec uroki jesiennych barw, lasy okryte białym puchem, zieleniejące się lasy i bory a także dojrzałe w letnim słońcu owoce. To miejsce urzeka i nie będziecie się tu nudzić. Wycieczka drezyną to  sposób na fajne popołudnie z przyjaciółmi, rodzinny wypad, indywidualnie lub wycieczkę we dwoje. Podczas wycieczki można pooddychać świeżym powietrzem puszczy, podziwiać piękno prastarego lasu oraz spalić kalorie – ten, kto próbował podlaskich smakołyków wie, że jest co zrzucić. Hajnówka to miasto na Podlasiu, które z roku na rok zyskuje na popularności.