Zakopane ciekawostki

Zakopane jest najpopularniejszym miastem położonym u podnóża Tatr, które każdego roku bije rekordy jeśli chodzi o ilość odwiedzonych turystów, zwłaszcza w sezonie zimowym. Miasto oferuje wiele atrakcji i możliwości ciekawie spędzenia wolnego czasu. Poniżej miejsca i atrakcje, które warto zobaczyć, będąc w Zakopanem. W Stylu Zakopiańskim zwanym również Stylem Podhalański oraz Witkiewiczowskim głównie budowane były wille, styl był także stosowany w meblarstwie i zdobnictwie. Miasto bezpośredni graniczy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, na którego terenie znajduje się wiele znakomicie przygotowanych szlaków. Noclegi Zakopane jest doskonałą bazą wypadową dla pieszych wycieczek w góry. Dla początkujących warte przejścia są szlaki dolinne, których przejście nie stanowi problemu. Godne polecenia są tzw. dolinki zakopiańskie np. Dolina Strążyska lub Białego. Dla bardziej wprawionych piechurów atrakcyjne będą szlaki wyprowadzające wyżej na szczyty i przełęcze. Ulica Kościeliska nazywana jest również zakopańską starówką, znajdują się tu stare góralskie domy, pochodzące przeważnie z połowy XIX wieku. Jednym z pierwszych miejsc gdzie udają się turyści są Krupówki, ten popularny deptak zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Znajdziemy tu liczne karczmy, restauracje, kramy z pamiątkami i wiele sklepów z odzieżą i sprzętem narciarskim. Kolną atrakcją Zakopane jest Gubałówka. Podłużne wzgórze górujące nad Zakopanem z charakterystycznym biało — czerwony masztem przekaźnikowym. Na wierzchołek można wyjechać wagonikiem kolei terenowo — linowej. Z góry rozpościera się wspaniały widok na leżące niżej Zakopane i tatrzańskie szczyty, widoczna panorama jest zaliczana do najwspanialszych w Polsce.

Turystów także przyciąga kolej linowa na Kasprowy Wierch. Dolna stacja znajduje się w Kuźnicach, odległych o 4 km od centrum Zakopanego. Cała trasa składa się, ze względu na konieczność z dwóch odcinków. Na trasie trzeba przesiąść się pomiędzy wagonikami na stacji przesiadkowej na Myślenickich Turniach. Wyjazd na Kasprowy Wierch jest obowiązkowym punktem pobytu w Zakopanem.

W pogodne dni do kasy biletowej tworzą się wielogodzinne kolejki osób pragnących wyjechać na szczyt. Na Wielkiej Krokwi wygrywali znakomici polscy skoczkowie jak: Stanisław Marusarz, Stanisław Bobak, Adam Małysz i Kamil Stoch. Skocznia została zbudowana w 1925 roku i od tej pory była wielokrotnie przebudowywana. W górnej części Zakopanego leży Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha, są to cztery skocznie, na których ćwiczą młodzi adepci skoków narciarskich. Obok tyh skoczni usytuowana jest najbardziej znana skocznia w Polsce — Wielka Krokiew. Warto również wybrać się do Muzeum Tatrzańskiego, które jest najstarszym oraz największym muzeum w Zakopanem. W środku znajdują się różne eksponaty, ukazujące budowę oraz historię Podhala, przyrodę czy pasterstwo. Decydując się na noclegi w centrum Zakopanego na turystów czekają takie atrakcje jak:
Papugarnia,
Myszogród,
Muzuem Figur Woskowych,
Parki Linowe,
Aqua Park i wiele, wiele innych.
Przed wyjściem w góry sprawdź aktualny stopień zagrożenia lawinowego np. na stronie internetowej TOPR, czytaj ogłoszenia w schroniskach i treść ostrzeżeń na tablicach przy wejściu na szlak.

Busko- Zdrój atrakcje

Busko- Zdrój to miasto uzdrowiskowe w Polsce, w województwie świętokrzyskim, stolica powiatu buskiego, siedziba gminy Busko-Zdrój. Leży na pograniczu Garbu Pińczowskiego i Niecki Soleckiej, w otulinie Parków Krajobrazowych Ponidzia. Noclegi na Ponidziu stanowi świętą bazę noclegową do zwiedzania województwa Świętokrzyskiego. Wybierając noclegi Busko-Zrój, każdy turysta wie, ze jest przede wszystkim znane ze swoich właściwości leczniczych. Lecznictwo uzdrowiskowe Buska-Zdroju oparte jest na unikalnych wodach mineralnych – solankach siarczkowo-siarkowodorowych. Głównym czynnikiem wód mineralnych jest jon siarczkowy. W czasie kąpieli przenika on przez skórę do krwi i dostaje się do organizmu. Wody te stosowane są w leczeniu zapalenia stawów, chorób kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej stawów, dyskopatii, rwie kulszowej, niektórych chorobach neurologicznych, stanach pourazowych i pooperacyjnych, w nadciśnieniu tętniczym, zwężeniach naczyń kończyn dolnych i chorobach dermatologicznych. W Busku-Zdroju jest kilka zakładów przyrodoleczniczych. Wykonuje się tu wszystkie zabiegi balneologiczne, rehabilitacyjne i fizykoterapię. Sanatoria są ciągle modernizowane, a wprowadzone rozwiązania pozwalają również na samodzielny pobyt i korzystanie z zabiegów dla osób niepełnosprawnych. Sanatorium „Marconi” – serce Parku Zdrojowego, wzorowane jest na rzymskich obiektach użyteczności publicznej, a w swych pięknych wnętrzach kryje ogromną salę koncertową posiadającą 170 miejsc. To również Pijalnia Wód, gdzie bezpłatnie można skosztować tutejszych słynnych wód siarczkowych o silnym zapachu. W pobliżu Sanatorium znajduje się muszla koncertowa oraz Aleja Gwiazd związanych z polską muzyka klasyczną. Mają tu swoje słoneczka ludzie związani z buskim festiwalem: Krystyna Jamroz, Krzysztof Penderecki, Wiesław Ochman, Krzesimir Dębski czy Bogusław Kaczyński. Niedaleko stąd stoi kapliczka Św. Anny, bardzo ładnie zrekonstruowana. Park Zdrojowy dzieli się na kilka części: ogrodzony ogród łazienkowski z Sanatorium Marconi i fontanną w centrum, Aleję Mickiewicza – reprezentacyjną promenadę z dwoma rzędami drzew łączącą ogród łazienkowski z Rynkiem oraz skwer na pl. Zwycięstwa w Rynku. Powstał tu także tzw. Nowy Park Zdrojowy, przy kościele Św. Brata Alberta.

Bukowina Tatrzańska opis, atrakcje

Bukowina Tatrzańska jest siedzibą jednej z pięciu gmin podhalańskich tworzących powiat tatrzański w województwie małopolskim i odgrywa coraz większe znaczenie dla przemysłu turystycznego i narciarskiego, od wielu lat skutecznie konkurując nawet z samym Zakopanem. W skład gminy wchodzi osiem mniej lub bardziej znanych turystom i narciarzom wsi: Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Groń, Leśnica, Rzepiska, Brzegi, Czarna Góra, i Jurgów. Wieś niczym Rzym, dumnie rozpościera się na wielu wierchach roztaczających widoki, których mogą pozazdrościć alpejskie kurorty.

Główną atrakcją Bukowiny która jednocześnie stanowi centrum rozrywki dla całej rodziny są Termy Bukovina. Cały kompleks obejmuje aż 12 basenów z wodą termalną, 8 saun, 3 zjeżdżalnie, restaurację, kawiarnię, a także strefę wellnes, specjalne pływalnie dla maluchów. Można także korzystać z zajęć z aqua aerobiku. Temperatura wody w basenach wynosi od 30°C do 38°C. Woda termalna dzięki swoim wspaniałym właściwością jest idealnym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Jedną z najpopularniejszych atrakcji Tatr która znajduje się jednocześnie blisko Bukowiny Tatrzańskiej jest Morskie Oko. Jest to największe i najgłębsze jezioro, a także jedno z najwyżej położonych w polskich Karpatach. Jest to bez wątpienia jedno z piękniejszych górskich krajobrazów. Odcinek do Morskiego Oka należy pokonać na pieszo, można także skorzystać z dorożki. Nad jeziorem znajduje się schronisko, w którym można przenocować, posilić się czy napić. Rodzinna Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI w Bukowinie Tatrzańskiej to kolejna z atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla tych starszych. To miejsce, w którym cała rodzina może spędzić miło czas. Rozciąga się stąd wspaniały widok na Tatry. Dużą zaletą tej stacji jest oddzielenie wyciągów dla początkujących od głównej trasy, co wpływa na zachowanie większego bezpieczeństwa osób, które uczą się dopiero jeździć. Główna trasa ma długość 800 metrów i szerokość 150 metrów, co także wpływa na wzrost bezpieczeństwa na stoku. Większość tras jest oznaczona kolorem niebieskim co oznacza, że są one przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu jednak także trudniejsze trasy, przeznaczone na szybszą jazdę, oznaczone kolorem czerwonym.

Jastrzębia Góra opis atrakcji

Jastrzębia Góra to spokojny kurort, który słynie z długiej, osłoniętej klifami plaży, restauracji rybnych przy promenadzie Światowida i barów z wódką. Pomnik Gwiazda Północy wskazuje najdalej na północ wysunięty punkt Polski, a w latarni morskiej Rozewie mieści się małe muzeum wystawiające modele latarni. Turyści przemierzają szlaki biegnące przez Lisi Jar i jastrzębski klif. Okolica jest też popularna wśród kolarzy i wielbicieli sportów wodnych. Promenada Światowida jest w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Tutaj Turyści mogą nie tylko dobrze zjeść, posłuchać muzyki i zatańczyć, ale
także spędzić dzień z dziećmi, korzystając z ofert miejscowych kawiarni, sklepów z pamiątkami i wielu rozrywkowych miejsc – drink-barów, pubów, clubów i
dyskotek, pojawiających się wraz z pierwszą falą gorąca. Przy Promenadzie usytuowany jest skwer z fontanną i miejscami do odpoczynku. U wylotu zaś znajduje się punkt widokowy oraz zejście na plażę. Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu. W jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach modele polskich latarń morskich oraz pamiątki po Stefanie Żeromskim. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, na terenie wsi Rozewie tuż przy zachodniej granicy z Jastrzębią Górą. Latarnia była dwukrotnie podwyższana w 1910 i 1978, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Od grudnia 2019 zamontowany jest nowy aparat świetlny z reflektorami LED dalekiego zasięgu. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy. Warto się wybrać w tę okolicę, by podziwiać kunszt architektoniczny latarni i udać się na spacer do pobliskiego Rezerwatu Przylądek Rozewie oraz na falochron otaczający klif. Przy latarni zwiedzić można jej maszynownię, stoją tam również 2 pomniki: popiersie Stefana Żeromskiego oraz pomnik ustawiony na pamiątkę objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Nieopodal usytuowana jest druga, nieczynna już latarnia, która działała w latach 1875-1910. Obecnie jest odrestaurowana do pierwotnego wyglądu. Nieopodal latarni znajdują się dwa parking, płatna toaleta oraz punkt z pamiątkami. Jastrzębia Góra noclegi warto odwiedzić nie tylko ze względu na wyjątkowy charakter samego kurortu, ale przede wszystkim ze względu na ogromną różnorodność linii brzegowej w tym miejscu. Miejscowość położona jest nad klifowym wybrzeżem, nie pozbawionym jednak dostępu do plaży, która również nie grzeszy monotonią – od wschodu plaża jest kamienista, jak na północnych plażach Bałtyku, a na zachodzie piaszczysta, jak w pozostałych częściach wybrzeża. Również linia klifów jest zróżnicowana, z jednej strony plażowicze muszą pokonać kilkaset stopni, by móc się opalać, a z drugiej ledwie kilkadziesiąt. Plaża tętni życiem przez okrągły sezon letni. Wieczorami plażę zaludniają miłośnicy zachodów słońca i amatorzy nocnych imprez przy ognisku.

Władysławowo wczasy nad morzem

Władysławowo to nadbałtycki kurort leżący w województwie pomorskim, na północnym krańcu Polski, u podnóża Mierzei Helskiej, na wschód od Jastrzębiej Góry. Władysławowo noclegi to jedno z najbardziej atrakcyjnych wczasowisk na polskim wybrzeżu. We Władysławowie można liczyć na wiele atrakcji, chociażby przyjemne spacery piaszczystą plażą, do której prowadzi sosnowy las. Noclegi Władysławowo to najchętniej wybierany kierunek na noclegi nad morzem.

Z plaży widać „Przylądek Rozewie” oraz zarys portu. Plaża władysławowska to plaża która uchodzi za najlepszą nad polskim morzem. Jest szeroka, bezpieczna i czysta a żółty piasek nie jest zanieczyszczony odłamkami roślinności, drzew czy kamieni. Prawie na całej długości plaży we Władysławowie morze ma dno jednolicie pokryte czyściutkim piaskiem. Tylko na nielicznych krótkich odcinkach można zauważyć drobne kamyczki. Ma to też swoje plusy, gdyż w takich kamyczkach można znaleźć „Złoto Bałtyku” – bursztyn. Dom Rybaka – budynek wzniesiony w latach 50.XX wieku jako hotel dla rybaków, obecnie mieści się tam Urząd Miasta. Baszta budynku pełni rolę wieży widokowej,gdzie niższy taras położony jest na wysokości 45 m n.p.m., a wyższy – 63 m n.p.m.

Z wieży widać panoramę miasta, morze, Przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską. Ocean Park we Władysławowie to pierwszy taki park rozrywki w Polsce! Możesz tu przejść po dnie oceanu, spotkać modele największych wielorybów, najgroźniejszych rekinów, olbrzymich żółwi, sympatycznych jak zwykle delfinów i wiele innych arcyciekawych morskich stworzeń. Wszystkie modele wykonane są z wielką dbałością o szczegóły i z zachowaniem naturalnych rozmiarów, także ich ogrom robi niemałe wrażenie! To świetna okazja zobaczyć to, co zwykle nieosiągalne. Ponadto w Parku zabawy dostarczy wodny plac zabaw, wyspa skarbów czy sztorm na tratwie. Jest też piękny wodospad, pod którym można przejść, wystawa rzeźbionych ryb i olbrzymie akwaria z żywymi rekinami. W Ocean Park można też odwiedzić wioskę rybacką czy samodzielnie złowić pstrąga. Są też pokazy interaktywne. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie powstała w 2000 roku obok legendarnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”. Promenada ze spiżowymi gwiazdami oprawionymi w granitowe płyty prowadzi na plażę.Na gwiazdach widnieją imiona, nazwiska i dyscypliny sportu sławnych polskich sportowców.Każdego roku w środku lata honorowani są kolejni wybitni sportowcy. Na Alei Gwiazd Sportu swoje gwiazdy mają m.in. Irena Szewińska, Jerzy Kulej, Kazimierz Górski, Andrzej Supron, Kazimierz Deyna, Robert Korzeniowski, Renata Mauer-Różańska, Dariusz „TIGER” Michalczewski, Andrzej Grubba, Sylwia Gruchała, Zbigniew Boniek, Czesław Lang, Krzysztof Hołowczyc, Kamila Skolimowska, Otylia Jędrzejczak, Anna Rogowska, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczka, Andrzej Zawada i wiele innych.

Zakopane – zimowa stolica Polski i nie tylko

Jedno z popularniejszych miast do uprawiania zimowych sportów i spędzenia wypoczynku w Polsce. W Zakopanem można nie tylko dobrze bawić się zimą ale również i w sezonie letnim. Zakopane jest uważane za zimową stolicę Polski. Każdy turysta znajdzie tu świetne noclegi dla siebie.

Gubałówka czyli coś o czym każdy na pewno słyszał. Gubałówka to wzniesienie na które można wjechać kolejką, która robi ogromną furorę. Po dotarciu na szczyt można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Nie ważne czy zima, czy lato czy jaka kolwiek inna pora roku widok z panoramy jest przepiękny
o każdej porze roku. Nie można zapomnieć również o tym że w Zakopanem prócz pięknych widoków i dobrego jedzenia można się bawić na wielu super atrakcjach. A jedną z takich atrakcji jest Aqua Park Zakopane. Zarówno dorośli jak i dzieciaki znajdą coś dla siebie, gdyż jest tam pełno rożnych kolorowych zjeżdżalni. Oprócz tego znajdują się tam również: baseny zewnętrzne z termami, baseny wewnętrzne z hydromasażami i z torami pływackimi, „Dzika rzeka”, taras widokowy z leżakami, kręgielnia, Fitness Club oraz Restauracja. Aqua Park sprawdzi się idealnie gdy niestety pogoda za oknem nie dopisuje, ale i nie tylko. Sprawdzi się również w słoneczną pogodę. Najpopularniejszy deptak i główna atrakcja w centrum Zakopanego. Tak, tak to nie może być nic innego niż Krupówki. Na krupówkach znajduje się niemal wszystko. Pyszne i świeże oscypki. Masa różnych restauracji ale też wiele innych atrakcji. Krupówki to raj dla turystów, ponieważ mogą sobie zakupić pamiątki, a mają duży wybór, gdyż na Krupówkach znajduje się dużo budek z pamiątkami. Dom do góry nogami, to na pewno atrakcja którą pokochają twoje dzieciaki. Wszystko do góry nogami. Chodzenie po dachu i przez chwile ma się wrażenie że leci się na bok. Ale spokojnie wszystko jest bezpieczne. Teraz przejdźmy do czegoś co kochają wszyscy czyli… jedzenie! Nie ma co ukrywać ale w Zakopanem można dobrze pojeść. Na Krupówkach znajduje się wiele miejsc gdzie serwują typowo zakopiańskie jedzenie. A restauracja „Zapiecek” jest właśnie taką z nich. Jest to restauracja znajdująca się w samym sercu Krupówek. Serwują tam tradycyjne
zakopiańskie jedzenie które na pewno nasili i pokaże ci smak Zakopanego. Podsumowując w Zakopanem można dobrze się zabawić, pojeść i pozwiedzać. Nie
zastanawiaj się i od razu leć do Zakopanego!

Świnoujście atrakcje

Świnoujście noclegi to doskonała baza wypadowa na zwiedzanie samego miasta oraz jego okolic. Jest to miasto o charakterze uzdrowiskowym w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem. Pomorze Zachodnie oferuje wiele ciekawych miast, miasteczek i wsi, wiele z nich są niemal oblegane. Noclegi nad morzem wybiera co piąta rodzina w czasie wakacji. Wypoczynek o tej porze roku jest długo oczekiwany dlatego też szukanie miejsca do spędzenia urlopu szukamy już wiosną. Warto wybrać noclegi w Świnoujściu, miasto piękne, z ciekawą architekturą, licznymi zabytkami i wyjątkowym położeniem. Szlak Nadmorski to niezwykle ciekawy szlak dalekobieżny wiodący niemal wzdłuż całego polskiego wybrzeża Bałtyku, od Świnoujścia po Żarnowiec. Liczne kwatery, wille, hotele oferują noclegi w Świnoujściu na każdą kieszeń. Miasto oferuje szereg licznych atrakcji oraz ciekawych zabytków. Najbardziej charakterystyczna budowla Świnoujścia, która uznana jest za wizytówkę miasta to Wiatrak Stawa Młyny. Liczne kwatery, wille, hotele oferują noclegi w Świnoujściu na każdą kieszeń. Jest to miejsce które warto odwiedzić o każdej porze roku. Miasto oferuje szereg licznych atrakcji oraz ciekawych zabytków. Świnoujście noclegi to doskonała baza wypadowa na zwiedzanie samego miasta oraz jego okolic. Na terenie województwa zachodniopomorskiego szlak nosi nazwę Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego, natomiast w województwie pomorskim – Szlak Nadmorski Bałtycki. W ostatnim czasie popularne są apartamenty Świnoujście, zwykle ulokowane blisko centrum czy plaży.

Warto wybrać się na wycieczkę rowerową, są do tego wytyczone fajne szlaki. To jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu mniejszych wyspach i wysepkach. Zima w noclegi Świnoujście także może być fajną opcją na wypoczynek. Dla dzieci organizowane są warsztaty, wycieczki i zajęcia sportowe. Wczasy nad morzem warto spędzić rodzinny wypoczynek w Świnoujściu, a także przyjechać do tego pięknego miasta poza sezonem letnim. Forty twierdzy Świnoujście noclegi, nad rzeką Świną, zwiedzać można tu m.in. Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni, w którym mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka – muzeum w dawnym Ratuszu oraz Park Zdrojowynoclegi w Świnoujściu.

Bobolin atrakcje…

W okresie wakacji noclegi Bobolin organizowane są ciekawe wydarzenia, koncerty oraz imprezy dla turystów. Do tej nadmorskiej miejscowości warto przyjechać poza sezonem letnim, noclegi są tańsze i jest znacznie mniej wczasowiczów, można spokojnie wypocząć, spacerować wzdłuż plaży czy jeździć na rowerze. Wakacje nad morzem zwykle planujemy wcześniej, a miejscowością letniskową jest z pewnością Bobolin. Nadmorskie uzdrowisko leżące na Pomorzu Zachodnim między miejscowością Dąbki a Darłowo. Bunkry na plaży w Bobolinie stanowią pozostałość po niemieckim poligonie dział wielkiego kalibru. Pozostałe bunkry oraz inne obiekty militarne znajdują się obecnie niestety na zamkniętym terenie wojskowym. Ciekawą atrakcją jest Ranczo Mustafa. To idealne miejsce dla tych, wszystkich, którzy uwielbiają konie i chcą nauczyć się z nimi obcować. Ciekawostką jest że Przewodnikiem stada jest ogier Mustafa, Laureat Derby Warszawa – Służewiec 1997. Na najmłodszych czekają kucyki, które uwielbiają spacery z dziećmi. Bobolin noclegi blisko morza to często wille i pensjonaty. Turyści chętnie szukają także domków letniskowych a nawet apartamentów. Te ostatnie stają się bardzo popularne w dzisiejszej turystyce. Ścieżka rowerowa Dąbki – Dąbkowice – długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo. Ciekawa jest również Pętla Szlakiem Cystersów (23 km) Darłowo Bobolin – Dąbki („Regionalna Izba Tradycji – Pamięć Pokoleń” ul. Wczasowa 10, Bogumiła i Jan Górscy tel. 94 314 86 03) – Bukowo Morskie (Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z XIII/XIV wieku, styl gotycki) – Pęciszewko – Rusko – Darłowo. Na tej trasie czeka na turystów wiele atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli pojeździć na rowerze. Bobolin noclegi Dostępne są ścieżi rowerowe i szlaki piesze, które w przyjemny i łatwy sposób prowadzą przez Bobolin aż do Darłowa. Plaża w Bobolinie to jedna z najczystszych i najpiękniejszych plaż nad polskim morzem, jest szeroka i piaszczyca i co najważńiejsze w szczycie sezonu nie ma tu tłoku. Młodzież zwykle szuka Bobolin noclegi blisko plaży. A w jej pobliżu znajdują się bunkry, położone wzdłuż wybrzeża. Takie elementy zobaczyć można zaraz przy drodze prowadzącej na plażę betonowe fundamenty po stanowisku artyleryjskim z zachowanymi śrubami po mocowaniu działa.

Sopot noclegi nad morzem

Sopot to miasto w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, które położone jest na Pobrzeżu Gdańskim, między Gdańskiem, a Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Pierwsze wzmianki o Sopocie sięgają z VIII wieku i kiedyś w miejscu dzisiejszego miasta znajdował się gród. Miasto uległo szybkiemu rozwojowi i już w 1798 roku powstał pierwszy dom letniskowy. Z czasem noclegi Sopot nabrał charakteru uzdrowiska ze względu na warunki klimatyczne oraz bogaty jod. Obecnie miasto tworzy luksusowy ośrodek wypoczynkowy dla turystów z całego świata, a bliskie położenie Gdańska i Gdyni sprawia, że istnieje tu wiele możliwości ciekawego spędzania czasu.
Obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Sopotu jest wizyta na sopockim molo, które jest najdłuższe w Europie. Warto odwiedzić Krzywy Domek, który został zbudowany w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53 według projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego. Obiekt stanowi część Centrum Handlowego, a na parterze mieszczą się pomieszczenia handlowe, lokal gastronomiczny, bary, sushi, kawiarnie, salon urody oraz salon gier. Dla miłośników sztuki idealnym miejscem będzie Państwowa Galeria Sztuki to miejsce w którym znajduję się sztuka współczesna i tradycyjna. Prowadzi działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz wydawniczą i istnieje od 1952 roku. Początkowo jako oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, a później jako samodzielne Biuro Wystaw Artystycznych. Natomiast od 1992 roku funkcjonuje pod obecną nazwą. Spacer Ulicą Bohaterów Monte Cassino to obowiązkowy punkt podczas przebywania w Sopocie gdyż cała ulica wyłączona jest z ruchu samochodowego i jest pełna uroczych knajpek, restauracji, kawiarni, ogródków oraz sklepików. Mamy również coś dla najmłodszych turystów i jest to Mini Zoo, czyli interaktywne Zoo, które znajduję się w Żukczynie. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić oraz pogłaskać wiele zwierzątek. Obiekt oferuje także możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych. W uliczce po drugiej stronie deptaka można zobaczyć jeden z najstarszych zabytków budownictwa Sopotu, czyli Dworek Sierakowskich. Jest to niewielki klasycystyczny Dworek z XVIII wieku i pomimo iż oddalony jest tylko o 2 minuty od głównej ulicy miasta to panuje tu cisza i spokój. Nie da się nie zauważyć kierując się na molo Latarni Morskiej, która jest częścią Szpitala Reumatologicznego, która powstała w 1903 roku. Na szczyt latarni prowadzą spiralne schody, a sama wieża ma 39 metrów wysokości. Willa Claaszena jest jedną z piękniejszych wilii, która stoi przy promenadzie jest zbudowana w 1903 roku. Budynek swój wygląd zawdzięcza właścicielowi, który przekazał architektowi wizję romantycznej willi, którą kiedyś widział. Sopot posiada bardzo dużą bazę noclegową oraz gastronomiczną także każdy znajdzie coś dla siebie i swojej kieszeni.

Jastrzębia Góra noclegi nad morzem

Jastrzębia Góra to miejscowość turystyczna, która słynie z długiej, osłoniętej klifami plaży, restauracji rybnych przy promenadzie Światowida i barów. Warto odwiedzić tą turystyczną miejscowość poza sezonem letnim, kiedy jest mały ruch turystyczny a dodatkową jesienią i wiosną wzrasta stężenie jodu w powietrzu co jak wiadomo ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wybierając noclegi Jastrzębia Góra warto zwrócić uwagę na wydarzenia jakie będą miały miejsce. Turyści którzy chcą na długo zapamiętać pobyt i noclegi w Jastrzębiej Górze korzystają z lotu awionetką nad Półwyspem Helskim i Zatoką Pucką, jest to nie lada gratkę, nie tylko dla pasjonatów podniebnych podróży. Rodzinny wypoczynek w Jastrzębiej Górze jest bardzo popularny, znajduje się tu wiele atrakcji właśnie dla najmłodszych. Każdy doceni wspaniałe krajobrazy i niepowtarzalne widoki. Niezwykłym miejscem, które każdy turysta odwiedza to Promenada Światowida, w ciągu lata najbardziej rozrywkową częścią Jastrzębiej Góry. Przez Jastrzębią Górę i wokół niej jest wiele tras rowerowych, odpowiednich na rodzinne przejażdżki. Warto wiedzieć, że właściciele domków letniskowych czy pensjonatów także oferują bezpłatnie rowery. Decydując się na noclegi nad morzem warto także wybrać domki letniskowe Jastrzębia Góra. Wyjątkowym miejscem dla dorosłych jest Plan architektoniczny Domu Whisky, obejmujący zarówno formę elewacji, jak i projekt wnętrza, został stworzony nie tylko w oparciu o materiały najwyższej jakości, ale także klasyczne metody stosowane podczas budowania tradycyjnych destylarni whisky.

Najciekawsze atrakcje Jastrzębiej Góry:

  • Muzeum Figur Woskowych – wspaniałe miejsce aby poznać i zrobić sobie zdjęcie z wyjątkowymi ludźmi.
  • Obelisk Gwiazda Północy, który wyznacza najbardziej na północ wysunięte miejsce w Polsce.
  • Lisi Jar – cześć Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jego najgłębsze miejsce liczy prawie 50 metrów, a zbocza wąwozu porośnięte są przez ponad stuletnie buki, które tworzą tu specyficzny mikroklimat.
  • Promenada Światowida, która w okresie letnim jest najbardziej rozrywkową, kolorową i gwarną częścią miasta.
  • Plaża – piaszczysta, szeroka nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR

Jak widać Jastrzębia Góra noclegi przyciąga ciekawą ofertą skierowaną do osób w każdym wieku.