Małe Ciche zwiedzanie

Planując ferie zimowe na Podhalu, mamy do wyboru wiele miejscowości ze świetnie rozwiniętą bazą noclegową. Małe Ciche noclegi to niewielka miejscowość gdzie jest wiele szlaków biegnących w okolicy, które prowadzą do takich zakątków Tatr i Podhala jak: punkt widokowy na Gęsiej Szyi, Świątynia na Wiktorówkach, Rusinowa Polana oraz główne atrakcje – Dolina Pięciu Stawów, Morskie Oko i Rysy. Latem Małe Ciche noclegi to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, taki jak jazda na rowerze oraz piesze wędrówki, to doskonała baza wypadowa na liczne szlaki i szczyty górskie. Warto wiedzieć, że jest to fantastyczne miejsce dla miłośników sportów zimowych, a szczególnie dla osób, które zaczynają swoją przygodę ze stokiem. Małe Ciche leży u podnóża Tatr, 3 km. od trasy Poronin-Morskie Oko. Miejscowość bardzo często określana jest jako najspokojniejsza w regionie, co zdecydowanie przemawia na jej korzyść podczas wyboru miejsca wypoczynku i ucieczki od hałasu. Decydując się na pensjonaty Małe Ciche wielu gospodarzy oferuje oprócz przechowalni sprzętu także jego wypożyczenie.

Zabytkowym obiektem w noclegi Małe Ciche jest Kościół parafialny św. Józefa. Świątynia została wzniesiona w latach 1969-72 z inicjatywy mieszkańców wsi, przede wszystkim braci Józefa i Jana Pawlikowskich, którzy ofiarowali dom na plebanię. Nie trzeba martwić się o narty czy snowboard, świetnie wyposażone wypożyczalnie zapewniają dobrą zabawę. Wyciąg narciarski „KUŁACH” na polanie Błociska, chętnie uczęszczany jest przez całe rodziny. Miejscowość stanowi świetną bazę wypadową na liczne szczyty. Fantastyczne miejsce do podziwiania górski szczytów, z Rusinowej Polany należy udać się na zachód szlakiem zielonym na Gęsią Szyję (1490 m n.p.m.). We wsi znajduje się stacja narciarska Małe Ciche, a na ośrodek składają się: trzy wyciągi orczykowe i kolej krzesełkowa, cztery trasy narciarskie o różnej długości sztucznie naśnieżane i oświetlone, Snowpark, wypożyczalnia sprzętu i serwis, szkoła narciarska a także sala zabaw dla dzieci Małe Ciche noclegi blisko wyciągu szukają turyści spragnieni białego szaleństwa. Planując ferie zimowe na Podhalu, mamy do wyboru wiele miejscowości ze świetnie rozwiniętą bazą noclegową. Park Linowy Stary Bór to miejsce stworzone przez pasjonatów, rozkochanych w górach i wspinaczkach. Ciekawostką jest fakt, że wierzchołkowa część Gęsiej Szyi zbudowana jest z dolomitowych skałek, które wypiętrzają się tu na wysokość około 15 m, są to tzw. Waksmundzkie Skałki.