Wybierz noclegi Zakopane na swój wypoczynek w górach!

Zakopane noclegi inaczej nazywane sercem Tatr, zimowy główny cel podróży Polaków. Wspomnieć można przynajmniej co najmniej kilka innych cech dla miasta, które rok rocznie odwiedzają ogromne ilości turystów. Planowany urlop w polskich tatrach, najczęściej sprowadza się do noclegi w Zakopanem lub w okolice jest od lat w top 5 planów urlopowych wielu Polaków, nie tylko ze względu na malownicze góry, liczne atrakcje i szlaki a także wspaniałe noclegi w górach.

Na czym najbardziej się skupić i gdzie się wybrać w noclegi Zakopane ? Jakie miejsca tego miasta są najpopularniejsze? Jakie kierunki w góry i w okolicy wybrać?. Nie ma to znaczenia czy wybierasz swój wyjazd do Zakopane pokoje na wakacje, na weekend, czy na ferie postaramy się pomóc wybrać te najbardziej popularne wybory.

Dworzec Tatrzański
Tutaj można pomyśleć że chodzi o dworzec autobusowy, czy kolejowy. Mieszczący się przy Krupówkach Dworzec Tatrzański to pierwszy dom kultury i budynek Towarzystwa Tatrzańskiego w Zakopane noclegi blisko wyciągów. Działający od 1882 roku budynek był wówczas najważniejszym centrum kulturalnym Zakopane noclegi blisko centrum. Jeżeli ktoś miał szczęście mogł tu spotkać m.in Henryka Sienkiewicza, Igacego Jana Paderewskiego, czy Helenę Modrzejewską. W roku 1900 w miesiącu styczniu budynek zajął się ogniem lecz już trzy lata później udało się go oddać do ponownego użytku. Dworzec Tatrzański przestał być już tak istotny w roku 1901 działać zaczął hotel „Morskie Oko”, który zaczął pełnić jego rolę, natomiast dalej działała tu restauracja, która była często wybieranym miejscem spotkań taterników oraz artystów. Obecnie mieści się tu baza Oddziału Tatrzańskiego PTTK i klub-restauracja. Dworzec Tatrzański znaleźć możemy przy ulicy Krupówki 12.

Zjazd ze skoczni narciarskiej
Dzięki współpracy i zaangażowaniu Centralnego Ośrodka Sportu czyli Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopane tanie noclegi, każdy może skorzystać z możliwości zjechania ze skoczni narciarskiej jaką jest Wielka Krokiew. Nie mówimy tu oczywiście o skakaniu.Tym samym Wielka Krokiew mozna nazywać największą zjeżdżalnią tego globu. Wartym zaznaczyć że jest to drugie takie miejsce na świecie, a można się pochwalić że pierwsze na naszym kontynenciegdzie możemy zjechać ze skoczni. Jedynie na skonczniach olimpijskich w USA jest szansa podobnego zjazdu, jednak nie z tak dużej skoczni jak ta w Zakopane noclegi blisko krupówek. Duża prędkość, bardzo zbliżona do skoczka w zależności od wysokości z której się zaczyna zjazd niesamowite emocje, a wszystko to w bezpieczny sposób. Na koniec dostajemy dyplom potwierdzający nasz zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew. Ze skoczni zjeżdża się na pontonie. Tak naprawdę, są to dobrze przygotowane tubingi do zjazdu na igielicie która jest powierzchnia zakrywająca skoczni narciarskiej. W końcu nie każdy może zaliczyć zjazd ze skoczni narciarskiej. Jeżeli ktoś chce można dokupić nagranie ze specjalnej kamery jest to znakomita pamiątka. Na filmie dodatkowo obserwować można rzeczywistą prędkość z jaką zjeżdżamy.

Piwne Spa w Zakopanem
Jest to zdecydowanie miejsce skierowane dla dorosłych. Piwne Spa mieści się pod adresem Krupówki 77. Chociaż nazwa może dać nam do myślenia że znajdują się tu tylko kąpiele piwne, to w rzeczywistości można skorzystać również z możliwości zanurzenia się w winie i mleku, oraz z pakietów Day Spa z masażami. Kąpiele odbywają się w drewnianej balii gdzie oprócz zanurzenia się dostajemy możliwość degustacji pysznych piw. Opcji jest wiele, które kosztują od 210 do 590 zł. Interesujące jest że dostępny jest także pakiet rodziny (2+1 oraz 2+2) na taką okazję kąpiel piwna przygotowywana jest na bezalkoholowym olejku piwnym.